Казковий ювілей: театру льодових мініатюр «Кристал» виповнилося 30 років

Найкращий у Європі театр льодових мініатюр, акторами якого є діти, створено в Дніпрі 30 років тому. Місто Дніпро лунає на кращих льодових майданчиках світу, коли виступають юні фігуристи «Кристалу».

Unyivftitled-1

Художній керівник театру льодових мініатюр «Кристал» - заслужений діяч мистецтв України Валентина Вікторівна Губенко.

Untitlавчвed-1

- Творчий шлях нашого театру розпочався в 1991 році, за цей час ми створили 12 зимових мюзиклів до новорічних свят. Казкові вистави за один рік відвідувало до 50 000 дітей та батьків Дніпра, а також гостей міста. Щороку театр «Кристал» давав вистави в спортивному комплексі «Метеор», на яких було виховано декілька поколінь жителів нашого міста. Майже щороку театр бере участь у театралізованих заходах до Дня міста, - розповідає пані Валентина.

Untitlсывсвыed-1

Протягом тридцяти років театр льодових мініатюр «Кристал» брав участь у чисельних фестивалях та конкурсах: отримав гран-прі Всеукраїнського фестивалю «Черноморські ігри» на роликових ковзанах (Одеса, Україна), гран-прі на фестивалі Art-Fest (Аланья, Туреччина), став дипломантом Міжнародного фестивалю танців на льоду в Парижі (Франція), здобув 2-е місце на Міжнародному фестивалі театрів на льоду у місті Боурн (США), 1-е місце у відкритому чемпіонаті з фігурного катання (Вінниця, Україна), 1-е місце у фестивалі «Київ-OPEN 2017». Наш театр відвідав з гастрольними турами багато країн світу - Ліван, Литва, Франція, США, КНР, Катар, брав участь у зйомках проекту «Різдвяна історія з Тіною Кароль» (Палац спорту, Київ, Україна).

Untiыыувtled-1

 На нещодавні гастролі в Катар юні таланти вирушили на запрошення арабського шейха. Наш колектив тоді обрали серед найкращих світових проектів. Валентина Вікторівна стверджує, що на нові досягнення її надихають талановиті учні. 

- Діти – це щастя та світло життя, вони надихають та радують. Разом з батьками вихованців нашого театру ми є великою родиною, де підтримують та допомагають один одному, виховують стійкість, працелюбність та віру в себе. Ми рухаємося вперед, не зважаючи на будь-які перешкоди татруднощі. Цінуємо та пам’ятаємо всі наші досягнення та перемоги, не тримаємо образ та поганих спогадів. Створюємо нові вистави та рухаємося вперед, - розповідає Валентина Губенко.

Unйцуtitled-1

- Як Ви відсвяткували дійсно грандіозний ювілей театру «Кристал»?
- Ми підготували показ всіх дванадцяти казкових мюзиклів, які були створені театром протягом тридцяти років його існування. Для бенефісу створювалися окремі декорації – величезні книжки із назвами казок, які театр відтворив на льодовому майданчику. На лід вийшло більше ста дітей, батьки наших юних фігуристів також взяли участь у святковій виставі. Це було справжнє свято!

Наталя КОДАЦЬКА

 

Метки: Валентина Губенко, театр льодових мініатюр «Кристал»