Резонанс: львовский урбанист прокомментировал спил деревьев на улице Короленко в Днепре

Спил деревьев на ул. Короленко получил резонанс даже в других городах Украины. Не смогла пройти мимо этого начальник отдела урбанистики в ЛКП "Институт пространственного развития" Александра Сладкова и опубликовала в соцсети свое мнение.

 - В Дніпрі ще один цікавий випадок. Є вулиця Короленка, визначна, одна з найкращих з точки зору архітектури. Та й комерція добре розвинута. Вирішили її зробити пішохідною. Розробили супернаворочений сучасний дизайн. Для цього не зважаючи на дуже визначену позицію мешканців зрізали всі дерева на вулиці, в тому числі порядного розміру і стану платани. Кажуть посадять нові, сформовані парасольками. Мешканці влаштували яскраву акцію «Похорон дерев на Короленка».

На жаль не опубліковано план вулиці, лише візуалки. Тому судити щось важко.

Цікаво дізнатися відсторонені міркування. Це припустимо чи ні? Може так правильно?

Мої міркування:
1. Вплив на довкілля. Новий дизайн ніколи не буде мати такого позитивного впливу на довкілля, як старий. Навіть з врахуванням забирання руху транспорту.
2. Намагаються зробити насправді дуже коштовні речі, рідко де в Україні дозволяють стільки коштів вкласти в елементи інфраструктури. Щоправда наворотів і елементів забагато. Знов-таки плану немає, наскілька нагромадили елементи в загальному контексті неясно.
3. Не можна так з думкою мешканців. В ідеалі цю ситуацію можна було б уникнути якщо одразу дослідити цінність платанів для мешканців і зберегти 1-3 найкращих з них і відштовхнутись в подальшому дизайні від їх розміщення. Вулиця мала б одразу великі дерева, які органічно б доповнилися меншими.

улица улица_2

Метки: спил деревьев