Известный художник Днепропетровщины отметил 70-летний юбилей

26 июля отметил свой 70-летний юбилей известный художник Днепропетровщины, лауреат художественной премии имени Федора Решетникова Сергей Боровский. Много теплых слов прозвучало в праздничный день в адрес этого талантливого человека. Очень душевно мастера поздравила в соцсетях известный культурный деятель Днепра Валентина Слобода.

ГЛАВ

- Сьогодні свій ювілейний день народження відзначає знаний художник, лауреат мистецької премії ім. Федора Решетнікова СЕРГІЙ ЛЕОНІДОВИЧ БОРОВСЬКИЙ. Він народився майже в середині літа, коли багато сонця, коли земля дарує свої плоди, коли вирує життєдайна сила, тому його роботи так просякнуті оптимізмом і доброю енергетикою.

У цей святковий день, коли художником не тільки оцінюється зроблене, а і окреслюються плани на майбутнє, порадіємо разом і привітаємо прекрасного митця, мешканця нашого Мистецького кварталу, надійного друга Будинку мистецтв Сергія Боровського з ЮВІЛЕЄМ! Зичимо ювілярові земних щедрот та прихильності долі, міцного здоров’я, достатку й оптимізму, родинного тепла та затишку, натхнення й невтомності, здійснення всіх мрій і сподівань.
Сергій Боровський - знаний художник у контексті образотворчого мистецтва нашого краю та України. Він - член Національної спілки художників України та Варшавської спілки художників Польщі. Його творчий доробок став чималим внеском у розвиток малярства, графіки та емалі.
Народився митець у Кривому Розі в 1950 році. Як згадує сам художник, він пам'ятає себе завжди з фарбами чи олівцями. В одному з інтерв’ю на питання журналістки щодо початку занять живописом, він відповів: «Скільки живу — стільки цим і займаюся. Хіба що не народився з пензлем». Вищу художню освіту здобув на графічному факультеті Українського поліграфічного інституту у Львові. Творчий фах – станкова графіка та малярство. Ще з студентських років і до сьогодні - постійний учасник численних виставок в Україні і за кордоном. Довгий час Сергій Леонідович очолював роботу Дніпропетровського художньо-промислового комбінату Художнього фонду України. За роки сумлінної праці здобув беззаперечний авторитет компетентного та досвідченого фахівця, мудрого і розсудливого.

116262203_1158900107806092_2413096269398065038_n
У творчому арсеналі Боровського-художника різні теми і жанри: пейзаж, портрет, жанрова картина, акварель, графічні твори, рисунок, емаль. Головним настроєм творів Боровського можна визначити оптимізм, рух, утвердження добра і гармонії, відчуття пульсу життєвої реальності. Життєдайна сила вирує на його полотнах, де він відтворює мальовничі Дніпровські далі, морські краєвиди, вишукані натюрморти, вічну загадку жіночої краси. У рисунках виставки «Звичайні дні на невійні» світлі обличчя зображених ним воїнів АТО пробуджують в серцях глядачів патріотичні почуття і вдячність до них за самовіддане служіння Україні. Послідовно він занурюється в обрану тематику, шліфуючи знайдені художні образи до яскравої виразності. Спостерігаючи його різні творчі роботи на виставках, відчуваєш відверту любов автора до мистецтва помножену на наполегливу працездатність, які і є сенсом життя художника.
Творча обдарованість і професіоналізм сприяли художнику в досягненні особливої виразності і досконалості художніх образів, в оволодінні та удосконаленні різних художніх технік. Його твори зберігаються в музеях України, Польщі, Росії та в приватних колекціях країн світу.
В останні роки Сергій Боровський звернувся також і до літературної творчості. У видавництві «Ліра» вийшли його книги: «Ні слова про футбол», «На асфальті і не тільки» під літературним псевдонімом «Болеслав Маляж». Чекає мецената та видавця написаний роман «Круговерть ілюзій» та оригінальні гумористичні «Коротюськи».
Сергій Боровський бере активну участь у житті нашого Будинку мистецтв. У наших виставкових залах проходять персональні виставки робіт художника («Звичайні дні на невійні», виставка етюдів, «Хліб з маслом»). Він є учасником нашого клубу екслібрису та графіки «Кобзар», презентацій, творчих зустрічей, пленерів та різноманітних мистецьких акцій. Митець знаходиться в постійному пошуку нових мотивів, цікавих і оригінальних тем.
Шановний Сергію Леонідовичу! Нехай Ваші найкращі якості: мудрість і відданість справі, діловитість і розсудливість, людяність і порядність, цілеспрямованість, високий професіоналізм – стануть запорукою подальшого успіху та нових досягнень. Нестаріючої молодості ДУШІ! Нових Вам творчих робіт та нових виставок! МНОГАЯ БЛАГІЇ ЛІТА НА ЖИТТЄВІЙ І ТВОРЧІЙ НИВІ!!!-пожелала Валентина Слобода.

«Днепр вечерний» присоединяется к поздравлениям, и желает талантливому художнику вдохновения и процветания!

Метки: Сергей Боровский, юбилей