Известный британский ученый рассказал об уникальности Днепра

Жительница Америки, родом из Днепра Елена Андрющенко пообщалась с известным британским и канадским ученым украинского происхождения, специалистом по истории и политике независимой Украины Тарасом Кузьо. 

Днепр

Дело в том, что вскоре в США выйдет специализированный номер научного издания «Problems of Post-Communism», посвященный Днепру. Инициатором этого проекта стал Тарас Кузьо.

260624w540zc0

Ученый много говорит и пишет об уникальности нашего Днепра, о роли города в решении военного конфликта. Он исследует процесс трансформации русскоязычного промышленного города в центр патриотизма и настоящий «форпост» Украины в борьбе с «русским миром».

-    Приклад Дніпра демонструє, що і євреї, і російськомовні українці підтримують Україну у війні з Росією. Цікаво дослідити, як швидко змінився регіон за час конфлікту. Про це свідчать опитування. І якщо соціологи розділяють Україну за географічними ознаками на Захід, Схід, Південь, Центр, то місто Дніпро в східній частині країни завжди було найбільш українським і найменш радянським. Потім йшли Запоріжжя, Харків і Донбас. Це було до війни, сьогодні ситуація посилилася. Серед факторів впливу на менталітет Дніпра є україномовні села в Дніпропетровській області. Плюс, регіон має українське історичне коріння. Так сталося, що Дніпро став так званим «форпостом» України, адже Дніпропетровська область має кордон з Донецькою, де відбуваються воєнні дії. В 2014 році у Дніпрі вже були військові бази та шпиталі, а також  знайшлося багато людей, які взяли на себе роль волонтерів. До того ж, в місті є єврейська громада, яка, мабуть, одна з найактивніших в Україні. Євреї підтримали Україну і в євромайдані, і під час війни, - говорит ученый.

По мнению политолога, Днепр и война еще долго будут находиться в поле зрения ученых всего мира.

днепр111

 

 

 

Метки: город Днепр, США