Известный биолог показал, где на Днепропетровщине растут дубы-великаны

Оказывается, даже профессиональным биологам известно не обо всех зеленых раритетах области. Недавно были обнаружены дубы-великаны, о которых ученые еще не знали.

Об этом на своей фб-странице Видатні дерева Січеславського краю  сообщает известный биолог Петр Чегорка.

дуб_77

«Нещодавно зазнайомився на краєзнавчому підґрунті з Іллею Коваленком – фермером з Новомиколаївки, що на Верхньодніпровщині. Подарував йому нашу збірку-хрестоматію «Природна спадщина Верхньодніпровщини». Після ознайомлення він телефонує: «У нас теж є дуби вікові, приїжджайте, покажу». Приїхав, і він показав. Ці дуби зробили мій день! Південна частина Новомиколаївки здавна називається Кислички (росло по балці багато груш-дичок-кисличок). Ця балка географічно належить до басейну Мокрої Сури. У верхів’ї балки, практично в межах селища зростає байрачний лісок. І в ньому – дуби-велетні: дивіться на фото. Є там ще й липа -285 см в обхваті. Один дуб у «хвацьких» 90-х зрізали на замовлення м’ясників для колоди. Пеньок, що залишився обріс мохом. По словах Іллі було дубу 117 років.

- Мы видели не менее четырех гигантских дубов, но очень возможно, что их в этом месте больше. Узнаем в ближайшее время, - отметил «Днепру вечернему» Петр Чегорка.

дуб дуб_00 дуб_0 дуб_2 дуб_3 дуб_4 дуб_9

Метки: дубы