ІТ-сервіси для дніпрян: що було зроблено у 2019 році

Дніпровська міська рада активно впроваджує електронні сервіси та займається їх розвитком. На цьому на пресконференції 20 січня наголосила директорка департаменту інформаційних технологій Альона Чуєва.

IMG_0974

«Основні сервіси можна переглянути на сайті міської ради Дніпра у пунктах меню: «Відкрите місто» та «Послуги для мешканців». Так, з’явилась можливість записатись у режимі онлайн на екскурсію до будівлі ДМР, відвідати сесію міської ради та подати звернення до міської ради в електронному вигляді в розділі «Звернення громадян»», – розповіла Альона Чуєва.

Сервіс mapa.dniprorada.gov.ua. вже має 32 розділи і до нього постійно додаються нові. Наприклад, містяни можуть записати дитину в один зі 105 гуртків. Заявка батьків відразу потрапить на розгляд до департаменту гуманітарної політики. Можна таким чином також звернутися і зі скаргою. Мешканці міста мають можливість заявити про несанкціонований продаж алкоголю (після чого профільний департамент проведе перевірку закладу), а також позначити місце, де, на їх думку, необхідно встановити урну для сміття (ця категорія на мапі з’явилась у результаті розгляду електронної петиції, що надійшла до міської ради).

«Можна сміливо констатувати: електронний сервіс значно полегшив зв'язок мешканців з міською владою. Дніпро посідає п'яте місце в рейтингу прозорості серед ста міст України і друге місце у рейтингу «ProZorro.Продажі». Ми єдине і перше місто, яке затвердило концепцію електронної демократії», – додала директорка департаменту.

У місті також працює Ситуаційний центр. До нього підключено понад 1200 камер, які допомагають правоохоронцям при розкритті правопорушень. Кожен мешканець може безкоштовно скористатися цими відеозаписами. Водночас у рамках програми «Безпечна школа» у деяких навчальних закладах встановлені системи контролю, які дозволяють обмежувати доступ сторонніх осіб.
Дніпро – єдине місто, де співробітники Ситуаційного центру оперативно наповнюють додаток «Waze», через який доступна інформація про перекриття вулиць або аварії.

Водночас для вдосконалення системи взаємодії між владою міста і підприємцями у Дніпрі створено інформаційний веб-ресурс «Бізнес-простір». Також департамент закупив послуги з використання серверних потужностей ДАТА -центру. Це дозволить вивести надійність та якість роботи усіх сервісів на зовсім іншій, сучасний рівень.

Довідка. Департамент інформаційних технологій Дніпровської міської ради створили у 2018 році. Він, зокрема, займається впровадженням та розвитком електронних сервісів ДМР, які спрощують комунікації між мешканцями та міською радою; забезпечує експлуатацію та захист телекомунікаційної системи Дніпровської міської ради та є співвиконавцем заходів програми «Безпечне місто» щодо впровадження системи відеоспостереження на вулицях Дніпра. На цей час департамент розробив і постійно вдосконалює наступні сервіси: офіційний вебсайт Дніпровської міської ради (https://dniprorada.gov.ua/uk), система «Контакт-центр Дніпровської міської ради» (https://hotline.dniprorada.gov.ua/), відкрита мапа Дніпра (https://mapa.dniprorada.gov.ua/), «Кабінет мешканця» (https://km.dniprorada.gov.ua/journal), «Платформа ефективного регулювання - PRO» ( https://sbc.regulation.gov.ua/city/5085), «Поіменне голосування депутатів м. Дніпра» (http://edeputat.dniprorada.gov.ua/uk), «Портал відкритих даних» (https://opendata.dniprorada.gov.ua/), «Бізнес-простір» (https://dniprorada.gov.ua/uk/page/biznes-prostir-dnipra) тощо.

 

Метки: горсовет, електронні сервіси