Историки рассказали о правилах проезда в первых трамваях Екатеринослава

14 (26) июня 1897 года в Екатеринославе состоялось торжественное открытие первой трамвайной линии. Наш город стал третьим городом в Российской империи, после Киева и Нижнего Новгорода, где были построены линии электрического трамвая.

С развитием электрического транспорта в городе возникла необходимость регламентировать его работу. Таким образом, появились правила, определяющие маршруты, стоимость проезда и правила поведения пассажиров. Уже тогда были установлены льготные тарифы для учеников всех местных учебных заведений и ночной тариф.

Подробно о правилах рассказали на Фейсбук-странице Музея истории Днепра.

140393581_428239118600922_2936173491155196338_n

- На підставі постанови Катеринославської міської думи встановлюється по лініям 2-го міського трамвая наступний порядок руху:

1. Брянський завод – Проспект (міська управа)- Табори (Лагеря) прямого сполучення.

2. Вокзал – Казанська вулиця – прямого сполучення.

3. Пересадка в наступних пунктах: а) Брянський завод – Вокзал; пересадка на куті Гімнастичної та Пушкінського проспекту. Б) брянський завод – Казанська кут Пушкінського проспекту; д) Казанська – Брянській завод на куті вулиці Першозванної та Великої Базарної; є) Казанська – Міська управа та Табори (Лагеря) кут Пушкінського проспекту. Табори (Лагеря) та Міська управа – Казанська кут Пушкінського проспекту.

Тариф за проїзд по кожній з зазначених 2-х ліній встановлюється в 5 коп. При чому, для зручності публіки встановлюється так звана полу станція з платнею в 3 коп. по лініям наступних пунктів: а) Брянський завод – Гасова (Керосинная) вулиця, б) Першозвана – Проспект (до будинку Міської Управи, в) Від міської управи до рогу вулиці Великої Базарної та Управської вулиці, г) Від рогу Столипінської (Бельгійський тупик до кінця Табірної (Лагерної), д) від рогу Першозваної та Великої Базарної до кінця Казанської.

Учнівські квітки: Для учнів виключно місцевих навчальних закладів впроваджується тариф в 2 коп. в один кінець. За проїзд по лініям полу станцій, де пасажири сплачують лише 3 коп. – з учнів стягується 1 коп.

Діти до 10 років (включно) користуються тим же пільговим проїздом, що й учні.

2). Вхід і вихід з лівої сторони вагону суворо забороняється.

Учні всіх навчальних закладів м. Катеринослава, користуються пільговим проїздом по 2-гому міському трамваю, з метою уникнення непорозумінь учні обов’язково повинні бути в установленій формі та надавати свої посвідчення за вимогою агентів трамвая.

4) не дивлячись на багато чисельні попередження та на часті випадки каліцтва та навіть смерті, публіка продовжує вискакувати та заскакувати на ходу вагонів електричного трамвая. В останнім часом кількість нещасних випадків все збільшується, при чому багато з них закінчуються ампутацією кінцівок, а деякі мали смертельні наслідки.

З огляду на це, Катеринославські міська управа вважає своїм обов’язком звернутися до населення Катеринослава з попередженням про велику небезпеку, яка чатує на пасажирів, які входять або сходять під час руху електричних вагонів.

Жодні вагоні огорожі не зможуть попередити нещасних випадок, якщо само населення не буде цінувати життя, так як один удар об бруківку мостової може бути причиною смерті або тяжкого каліцтва.

6) під час нічного руху (після 11 годин) платня стягується в 10 коп. з пасажира.

7). Панове пасажири повинні надавати свої квітки на вимогу контролерів. Особи, які відмовляються надати свої квітки контролерам вважаються безквітковими пасажирами та повинні взяти нові квітки або вийти з вагону. Це правило поширюється й на безплатних квитків.

8) Забороняється розмовляти з вагоновожатим.

Метки: Екатеринослав, история, первая трамвайная линия