Историки рассказали, как в «карантинном» Днепре прошла «Ночь музеев»

31 тысячу просмотров собрала в этом году днепровская «Ночь музеев он-лайн». 

Научные сотрудники нашего исторического музея одновременно исполняли роли экскурсоводов, видеооператоров, монтажеров, актеров. Программа была невероятно насыщенной. Подробно о том, что происходило этой музейной ночью, рассказали на фейсбук-странице ДНИМ.

98197316_2979092252137161_8932300574196498432_o

18 травня о 15:00 почалася найочікуваніша подія травня для ДНІМ - Ніч музеїв.  Вперше ми проводили цей захід в онлайн. Понад 31 000 переглядів, 2500 взаємодій та незліченна кількість приємних емоцій. Підготовка до цього заходу була такою ж неочікуваною, як і новий формат. Наші співробітники одночасно могли виконувати ролі екскурсоводів, відеооператорів, монтажерів, акторів і цей список можна продовжувати далі... Залучені були всі. Програма була неймовірно насиченою.
О 15:00 стартував науковий потік, в ході якого ми обговорили вкрай важливі питання, а саме:
- "Як зробити класичний музей інклюзивним?";
- "Гендер і музей";
- "Музей та його соціальна місія";
- "Побачити музей, якого ще немає або що ми хочемо сказати у залі №7".
Активні обговорення цих питань привернули неабияку увагу наших відвідувачів та читачів. До проведення дискусій долучилися й наші партнери та гості. Серед спікерів можна було побачити та почути спеціалістів, волонтерів та волонтерок, директорів музеїв, істориків, дизайнерів й поставити їм питання, які Вас цікавили.
Далі за програмою ми рухалися до просвітницької частини. І тут втілилося навіть те, що здавалося спочатку неможливим. Інтенсивно, яскраво та незабутньо - саме ці слова описують емоції і наших музейників, і відвідувачів. Унікальність цього напрямку була в тому, що ми розкрили те, що іноді залишалося "за кадром".
Програма просвіти складалася з:
- "(Не)складна наука з музеєм, або як зацікавити дослідами малечу";
- Інтерактивна екскурсія "Хто одомашнив людину?";
- Екскурсія-вікторина "Чи козацькому роду нема переводу?";
- Подорож експозицією: "До чого тягнуться руки відвідувачів?";
- Інтерактивна екскурсія "60 хвилин музики";
- "Жіноча розмова: прикраси, парфуми кін. ХІХ - поч. ХХ ст.";
- "In vino veritas";
- "Легенди скіфського степу";
- "Потаємний музей".
Невже, не яскраво?
Як говорить директорка ДНІМ Юлия Песчанская (Julia Pischanska): "Не кажіть, що музей - це нудно!". Тож ми ще раз намагалися це довести. Ми розуміємо, що недоліки були, але не забувайте, що й ми не HBO. Та ми віримо, що в наступний раз буде ще краще.
P.S. ми підготували для Вас деякі сюрпризи. Протягом цього часу на цій сторінці будуть публікуватися відеоматеріали Ніч музеїв. І деякі з них навіть будуть більш розширені. Тому долучайтеся до нас! – приглашают днепровские историки.

Метки: Ночь музеев