Историки рассказали, как в Екатеринославе пал памятник императрице

Историки Днепра рассказали, как во время революции 1917 года в нашем городе «свергли» памятник Екатерине ІІ. Напомним, что после того, как памятник снесли, известный историк Дмитрий Яворницкий смог добиться перемещения его в исторический музей. Так ему удалось спасти историческую скульптуру. Однако, во время Второй мировой войны памятник все равно был бесследно утерян.

172646450_478564256901741_7510195553022544920_n

-На початку Української революції в 1917 році в місті відбулась знакова суспільно-політична подія – революційні налаштовані містяни повалили пам’ятник Катерині ІІ, який свого часу був перенесений за ініціативи гласних Катеринославської міської думи на середину Катеринославського проспекту напроти Гірничого інституту.
Свідома руйнація пам’ятника російської імператриці Катерини ІІ містянами, які були своєрідним суспільно-політичним продуктом імперської доби та її ідеології, є красномовним свідченням ставлення більшої частини населення міста та губернії до великодержавного внутрішньополітичного та зовнішньополітичного курсу політики російського самодержавства в 1914- 1917 роках. З іншого боку, даний факт демонстрував суцільне банкрутство та знецінення імперської ідеології й історичної пам’яті в громадському інтелектуальному просторі міста.
Пам’ятник Катерині ІІ був повалений з п’єдесталу та лежав у паркана Гірничого інституту, ніким не захищений. Визнаючи той факт, що він мав велику художню та й історичну цінність, рада по справам мистецтва при губернській владі направила клопотання щодо прийняття заходів щодо охорони цього народного спадку. Згодом він опинився в історичному музеї міста, проте це вже інша історія, - рассказали на странице Музей історії Дніпра.

Метки: Екатерина II, памятник