Историк Днепропетровщины издал уникальную книгу о Запорожской сечи

В издательстве "Лира" вышла новая книга доктора исторических наук Ивана Стороженко "Скільки саме було Запорозьких Січей за всю історію українського козацтва?" В группе «ЕКСКУРСІЙНИЙ КЛУБ «ДНІПРО» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

сич 2

-Іван Сергійович є військовим істориком, який прислужився відтворенню історії та воєнного мистецтва запорозьких козаків, є відкривачем справжнього місця битви під Жовтими Водами, все життя вивчає козацькі сторінки України.
Автор сповіщає мету видання - покласти край спекуляціям в українській історіографії щодо кількості Запорозьких Січей.
Що таке Запорозька Січ, скільки їх було за всю історію існування українського козацтва? Коли виникла перша Запорозька Січ, і хто був її засновником?
Автор монографії відповідає на ці та інші питання, зокрема, доводить, що за всю історію українського козацтва на Низу Дніпра, у Великому Лузі, існували лише дві Запорозькі Січі.
Читачу пропонується монографія, в якій українське козацтво висвітлюється не в соціальному, а в етнічному аспекті, як субетнос українського етносу.
Видавництво "Ліра" видало монографію своїм коштом до 90-річчя автора!
Книгу можна придбати у видавництві ПП "ЛІРА ЛТД" за адресою: 49107, вул. Наукова, 5, Соборний район, м. Дніпро.
Телефони: +38 (067)561-57-05; +38 (063) 561-57-05.
Е-mail: dnipro.lira@gmail.com
Вартість: 300 гривень.

сич
Стороженко Іван Сергійович - Воєнний історик, доктор історичних наук (2009 р.), головний науковий співробітник науково-дослідної лабораторії історії Придніпровського регіону у складі кафедри історіографії та джерелознавства історичного факультету ДНУ, лауреат премії ім. Д.І. Яворницького (1990), лауреат нагороди ім. Ярослава Мудрого АН ВШ України (2001 р.), стипендіат Фонду інтелектуальної співпраці «Україна – XXI століття» (2002 р.), Заслужений науковий співробітник Дніпропетровського національного університету (2004 р.).
За ухвалою Новомосковської міської ради у 2010 році Іванові Сергійовичу Стороженку присвоєно звання «Почесний громадянин міста Новомосковська».

Метки: Запорожская сечь, Иван Стороженко, книга