Исторический музей объявляет конкурс: найди Гора!

В преддверии открытия выставки сокровищ Древнего Египта и античности, которое состоится в пятницу, 17 ноября, выставочный сектор Днепропетровского национального исторического музея им. Яворницкого объявляет конкурс. Об этом сообщается в Фейсбуке.

гор

«Сьогодні, під час монтажу, нам запам'ятався особливий експонат - кам'яна статуя бога Гора (бо важка, як класова ненависть, руки до сих пір тремтять) - про неї і буде розмова. А по закінченню - Конкурс!
Як завжди у міфології, все досить заплутано. Було собі два брати та дві сестри - Осіріс, Сет, Ісіда та Нефтида. Хоч ми вже часто позабували міфи, але сучасні серіали готують нас до будь-яких сюжетних поворотів, тож цілком логічно, що Осіріс одружився на Ісіді, а Сет на Нефтиді. Здавалося б, жодних взаємних претензій? Ні, бо є влада над Єгиптом. Править Осіріс, а заздрить Сет. Він підступно вбив брата, розрубав його тіло та розкидав по всьому Єгипту. Не всім це сподобалась, перш за все, засмутилася Ісіда. Вона зібрала всі шматочки улюбленого чоловіка, окрім одного, але важливого, адже Ісіда бажала мати нащадка. Богиня не розгубилась, зробила золотий протез (іноді вказують, що глиняний) і ця штука спрацювала. У щасливої Ісіди та більш мертвого, ніж живого Осіріса народився Гор.
На молодого бога було одразу покладено безліч завдань: 1) помститися за батька; 2) бути богом неба (включно з сонцем та луною); 3) бути богом війни та полювання etc. Найбільшого висвітлення у джерелах отримав процес помсти, який перетворився на спеціальну олімпіаду, де після чисельних випробувань перемогу отримав Гор. Він повернув до життя батька, але той не захотів жити на землі, перетнув Стікс і став царем загробного світу. Гор, у свою чергу, став нащадком влади Осіріса над Єгиптом.
Як вказують тексти пірамід, у подальшому централізація влади у руках фараона "легітимізувалася" ототожненням фараона за життя з Гором, а після смерті з Осірісом.
Статуя бога Гора в образі сокола.
Надійшла в музей у 1919 р. з колекції В. Я. Левенсона.
Єгипет. Нове царство (?), др. пол. 16 - поч. 11 ст. до н.е.
Вапняк. Різьблення.
А тепер, конкурс. Як зазначено вище, наша статуя надійшла з приватного зібрання одного з найвідоміших та авторитетних колекціонерів Катеринослава, Вільгельма Яковича Левенсона. У фондах ДНІМ збереглася рідкісна фотографія інтер'єру кімнати його квартири, там є і Гор. Для участі у конкурсі потрібно: 1) знайти в інтер'рі Гора, 2) написати нам у приватні повідомлення де він; 3) прийти на відкриття виставки у п'ятницю о 16:00 та отримати винагороду.
Приз у коментарях до посту.
Успіху та уваги!»

гор 2

 

Метки: исторический музей, конкурс