Инесса Шевченко: В больницах Днепра катастрофически не достает медиков

Генеральный директор КП "Днепровская областная реабилитационная больница" Инесса Шевченко заявила, что украинская медицина оказалась на пороге катастрофы, поскольку с каждым днем больницы все больше недосчитываются врачей и медицинских работников. Об этом сообщает apostrophe.ua

2d2518371daa5d86844bff395d0c46b1

- В Дніпрі достатньо лікарень, достатньо приміщень, достатньо палат, але у нас катастрофа така, як і в усій країні. В нас катастрофічно не вистачає медиків, - отметила Инесса Шевченко. - З кожним днем, із кожною годиною людей, які можуть забезпечити лікування та нагляд за пацієнтами, стає менше і менше. Ми вже про це кричимо. Розумієте, хвору людину лікують не стіни і не ліжка. Людей лікують живі люди.

Медичні працівники помирають, хворіють, звільняються. Для того, щоб лікувати таких важких пацієнтів, потрібні лікарі певної кваліфікації. У нас їх і до коронавірусної пандемії було небагато. Це лікарі-інфекціоністи, це лікарі-анастезіологи та реаніматологи, це фахові терапевти та кардіологи. У нас їх дуже-дуже мало було. Вони були на вагу золота.

медики

Чому в нас кажуть, що багато пацієнтів концентруються в певних лікарнях, а в інших лікарнях навіть є порожні палати? Тому що концентрують пацієнтів там, де є персонал. Його немає достатньо ніде. Я вчора розмовляла зі своїм колегою, який керує великою багатопрофільною лікарнею. Він каже, що вже не знає, що робити з графіком чергувань. Його неможливо зробити. Ми ще повинні дотримуватися законів про працю. Але люди живі, вони падають. У цьому є катастрофа.

Метки: врачи, Инесса Шевченко, медработники