Хто заплатить за вивезення сміття: як у Дніпрі вирішують екологічні питання

У Дніпрі біля гуртожитків на проспекті Свободи, 89-А та вулиці Каховка 1-А утворилося величезне сміттєзвалище. Обслуговуюче підприємство «Дніпрокомунтранс» припинило вивезення сміття ще два місяці тому – через борги. За послуги не сплачує «Дніпропетровський трубний завод», на балансі якого перебувають гуртожитки.

 

IMG_0424

«Через те, що завод стоїть, ми ніякої допомоги від нього не отримуємо. Гроші за комунальні послуги вираховують з заробітної плати працівників, але борги все одно виникають. Ми змушені комунальні проблеми вирішувати самостійно. Із грудня прибрали баки для сміття, двічі ми збирали гроші та вивозили сміття власним коштом», – розповідає мешканка гуртожитку Тетяна Леонтьєва.
За словами мешканки гуртожитку № 1 Тетяни Купрій, люди залежать від заводу. Коли звернулися із запитом про вивезення сміття, мешканцям поставили ультиматум: «Нам так і сказали: або ви живете зі сміттям, або відключимо світло. Електропостачання у нас йде від заводу. А готуємо ми та опалюємо приміщення виключно електроприладами», – сказала жінка.
Щоб вирішити питання із вивезенням сміття, мешканці звернулися до Дніпровської міської ради.

IMG_0393

«На адресу департаменту екологічної політики ДМР надійшло звернення від мешканців цих гуртожитків про накопичення сміття біля будинків. Ми займаємося ліквідацією безхазяйних відходів, однак виявляється, що тут є відповідальні. Ми вже направили припис на керівника підприємства щодо приведення території до належного стану. Ми встановили термін протягом тижня від моменту отримання листа зобов'язати підприємство-власника прибрати сміття. Якщо вимоги не будуть виконані, відповідальну особу притягнуть до адміністративної відповідальності. Зазвичай за таких обставин вимоги виконуються», – зазначила начальниця відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики ДМР Тетяна Левачова.

IMG_0354 IMG_0362

Метки: вивезення сміття