Наприкінці 2022 року Рух ЧЕСНО направив звернення до всіх обласних рад та міських рад обласних центрів.
Загалом ми отримали дані лише від семи міських рад обласних центрів та чотирьох обласних рад. Це пояснюється тим, що ради не зобов’язані мати інформацію про деталі військової служби депутатів. Саме тому ми паралельно зробили запити до політичних партій і підготували окреме дослідження "Депутати на війні: як місцеві політики захищають Україну", - пише парламентська аналітикиня Руху ЧЕСНО Вікторія Олійник в колонці УП
У кожній раді, яка надала дані, є депутати, які взяли в руки зброю. Дехто навіть уже склав мандат, аби дозволити наступному соратнику з партійного списку зайти у раду і виконувати представницьку функцію.
У Чернівецькій міській раді на військову службу пішли 26% депутатів. Усі вони виконують бойові завдання у військових формуваннях України.
Міськрада Дніпра поступається Чернівцям лише на 1%. Проте тут більшість із тих, хто служить, мають контракт добровольчого формування територіальної громади (ДФТГ) та можуть розірвати його в будь-який момент.
У відповіді на наш запит Дніпровська міська рада повідомила, що ще декілька депутатів є добровольцями ДФТГ неофіційно.
У цьому місті є добровольче формування при мерії. Це "Варта Дніпра", яка була офіційно створена при міськраді 7 березня 2022 року. Але це юридична дата створення, а фактично перші добровольчі групи вийшли патрулювати вулиці та райони вже ввечері 24 лютого.
До складу формування входять і депутати міської ради. Керівником призначили представника "Європейської солідарності" Артема Хмельникова.
Депутат Олексій Безуглий від "Пропозиції" також брав участь у ДФТГ та розповідав про бойове злагодження свого підрозділу.