“Хати білі, а самі лисі”: что думали “понаехавшие” россияне о жителях Екатеринославской губернии

Оказывается, россияне, которые пожаловали в наш край в давние времена, боялись наших казаков, считая их страшными из-за необычных бритых причесок с чубами.

143115902_1142118182914687_718335391123589674_o
Интересный рассказ из прошлого опубликовал на фейсбук-странице Рідна Новостепанівка 
- Коротенька цікава історія про заселення Запорізьких вольностей великоросіянами, записана зі слів діда Бурі, 7 травня 1887 року. Який жив у рибалчому коші на Дніпрі, поблизу села Любимівка, Новомосковського повіту.
«Тепер вийдеш на гору, та й слободи видно, а год сто тому назад був один степ та чагар по балках. Кажуть, зараз після того, як Січ скасовано, порізали землю панам, щоб заселяли слободи. Слобідка Татарка с початку населена кацапами аж із Сєрпухова, Бог зна де він і єсть. Колись давно кацапка розказувала ще нашим батькам, що як виводили їх відтіль в степ, то казали, що тут рай, а не сторона. В степу, казали їм, як гонять коров в череду, то до ріг прив`язували кошовки, ввечері вернуться вони до дому з паші і приносять повні кошовки ягід, вони туди так самі і падають.
А люди, хвалились їм, живуть так багато, що кожен день їдять пироги і всякому дають виймать з печі з третього, як колись жали з третього снопа. Ми, каже баба, приїхали, коли це нічого нема… Де не де, каже, жили запорожці, по балочках і хати у них біленькі, тіко вони самі на вид страшні. Давай вони лаять своїх чоловіків: «Завєзлі дуракі, в сторону хахляцкую: горніци бєлия, а люді вийдут – страшниє, голова голая (брітая), да єщьо і с пузьмой (чуприною)», - поделился интересными историческими фактами автор поста.

Метки: казаки, культура, хата