Громади Дніпропетровщини отримають субвенцію на облаштування служб для постраждалих від насильства

У 2021 році 6 громад Дніпропетровщини отримають субвенцію на облаштування спеціалізованих служб. Там надаватимуть підтримку постраждалим від домашнього насильства. Кошти підуть на ремонт приміщень та закупівлю обладнання і меблів. Вони надходитимуть частинами до кінця грудня. Про це повідомили в Дніпропетровській ОДА.

допомога жертвам насилля

«Наша мета – аби кожна громада мала осередок, куди могли б звернутися жертви домашнього насильства. На територіях області уже діють 60 таких служб. Цьогоріч держава виділила 7,5 млн грн субвенції на облаштування ще 6-ти. Отже, ще більше людей зможуть отримати психологічну підтримку та соціальний супровід», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Олена Кришень.

Держсубвенція піде на облаштування таких служб у Васильківській, Петриківській, Покровській та Петропавлівській громадах. Там закуплять меблі й оргтехніку. Де є потреба – відремонтують приміщення. Подбають і про найменших відвідувачів. Для них створять дитячі куточки.

«Допомагаємо попередити конфлікти у родинах. Плануємо взяти на роботу психолога. Зараз для нього облаштовуємо новий кабінет. Ремонтуємо приміщення. Закуповуємо меблі, оргтехніку, іграшки», – розповіла завідувачка відділення надання соціальних послуг Васильківської громади Людмила Гвоздь.

Державним коштом створять притулок у дніпровському закладі «Мамине щастя». Приведуть до ладу приміщення, закуплять меблі та необхідні речі.

Для криворізького притулку придбають автомобіль – для надання допомоги постраждалим просто на місці.

Загалом у 2021 році у спеціалізованих службах для постраждалих від домашнього насильства отримали підтримку понад 600 сімей. Це втричі більше, ніж минулоріч, додала Олена Кришень.