Голова Штабу тероборони Дніпра Геннадій Корбан спростував російський фейк про витік гептилу з атакованого ракетами Південмашу

Голова штабу тероборони Дніпра Геннадій Корбан спростував чутки про те, що після ракетного удару по "Південмашу" в атмосфері стався викид токсичної речовини гептила, шкідливого для організму людини. Після п’ятничного ракетного удару по підприємству ворожі джерела почали розповсюджувати фейк про витік гептила.

корбан

За словами Корбана, гептилу на підприємстві немає, тому що після початку російського вторгнення небезпечна речовина на "Південмаші" була у найкоротший термін утилізована. Тому його витік  на даний момент виключено.

У Фейсбуці Генадій Корбан зокрема повідомив:

 Гептил - це компонент ракетного палива, який вкрай небезпечний для людини, має вкрай невисоку гранично допустиму концентрацію. Але річ навіть не в цьому. Впливаючи на людей, він вражає буквально всі системи людини, починаючи з того, що вона є канцерогенною речовиною, і вражає імунну систему, серцево-судинну, лімфатичну, нервову систему, шлунково-кишковий тракт, печінку, шкіру, а також викликає порушення репродуктивної діяльності та поява вроджених каліцтв. Насправді, кожна частина організму людини уражається гептилом.

 

Офіційно заявляю, що у перші два місяці війни Валентином Резніченком було створено робочу групу в рамках Штабу оборони Дніпра, до якої увійшли мер Філатов, його заступники, керівництво ЮМЗ та КБ Південне, керівництво МНС та Нацгвардії.

 

Спільними зусиллями, з першої декади березня до кінця квітня 2022 року було проведено безпрецедентні заходи щодо утилізації гептила та його похідних на обох підприємствах, де зберігалося це ракетне паливо",

- говориться в офіційній заяві Штабу теробороні Дніпра.

 

За словами Геннадія Корбана, для того, аби ліквідувати отруйну речовину в найкоротші терміни, військова адміністрація в особі Валентина Резніченка і мерії Дніпра виділила понад 100 млн грн. Контролювались роботи щоженно Штабом оборони та особисто Корбаном.

У зв'язку з вищевикладеним запевняю мешканців Дніпра, що інформація, що розповсюджується ворожими джерелами, це фейк і відверта брехня. Також стверджую, що російське керівництво збиралося вчинити терористичний акт у Дніпрі небачених масштабів, який можна порівняти з ядерною катастрофою. Проте керівництво області та міста заздалегідь подбали про цю проблему,

- написав Корбан

 

Він додав, що на жаль, ніхто з уряду, ні профільне міністерство, ні прем'єр-міністр не відгукнулися і не виділили ні копійки на вирішення цієї проблеми.