Глава «Укрэнерго» рассказал горькую правду о самой большой солнечной станции на Днепропетровщине

На днях информпространство всколыхнула радостная новость: на Днепропетровщине заработала самая крупная солнечная электростанция в Украине

Глава НЭК “Укрэнерго” Всеволод Ковальчук раскритиковал заявление главы Днепропетровского облсовета Глеба Пригунова о том, что запуск крупнейшей солнечной станции под Никополем «позволит выключить один энергоблок угольной электростанции такой мощности как Приднепровская ТЭЦ или Криворожская». Об этом он написал в Facebook

Оказывается, все наоборот. Запуск новой электростанции даст возможность дополнительного заработка для этих ТЭС, у которых с СЭС один владелец – энергохолдинг ДТЭК Рината Ахметова.

- Хотів би звернути увагу шановного голови ради, що сонце світить не цілодобово і нерівномірно протягом року. А саме, в еквіваленті повної потужності електростанції приблизно 15% часу в рік. А різниця в виробітку електроенергії в зимовий день і літній може сягати десятків разів… - пишет Ковальчук.

- Що це означає? Що для сонячної станції 200 мвт треба постійно тримати додаткові «гарячі» резерви в обсязі 40-80 мвт на довантаження і стільки ж мати на розвантаження (тобто, знизити виробництво електроенергії на ТЕС, але не відключити блок, бо за п`ять хвилин хмарка набіжить і треба знов поповнювати дефіцит потужності). А для старих і немодернізованих в достатній мірі новими власниками українських ТЕС це означає, що для забезпечення стабільного енергопостачання споживачам в парі з 200 мвт СЕС мають працювати півтора або навіть ДВА блоки ТЕС 200 мвт (вони ще й часто ламаються, не забувайте). Така от екологічна пєчаль.

А кроме того, чистая энергия от этой новой СЭС будет обходиться потребителям в 2,5 – 3 раза дороже, чем произведенная на ТЭС.

- Знову всі стидаються, публічно перерізаючи стрічки на сонячних електростанціях, сказати: «тепер українці будуть ще більше платити за електроенергію, бо вже пішов третій рік, як розробляється і голосується закон, який має змінити дику ситуацію, що одна з найбідніших країн Європи платить найбільшу ціну за чисту енергію. А саме, ця електростанція до 2029 року включно буде продавати вам електроенергію по 4,5 гривні за кіловат-годину (з повним покриттям курсових ризиків), а не по 1,30 (як середньозважена на поточному ринку) і навіть не по 1,9-2 гривні, як вже згадані вище ТЕС, - пишет глава НАК «Укрэнерго».

Метки: солнечная станция, Укрэнерго