Глава Госкосмоса Павел Дегтяренко дал обширное интервью Цензору.
В частности, он рассказал, какими видятся перспективы выхода из кризиса некоторых предприятий космической отрасти, в частности нашего знаменитого Южмаша. И будет ли гигант ракетостроения приватизирован.
- Якщо збиткове підприємство з великою кількістю боргів приватизувати, це значить віддати його за копійки і нічого не отримати. Перш ніж казати про корпоратизацію чи приватизацію, підприємство треба вивести з кризи, зробити інвестиційно привабливим. Про корпоратизацію чи про залучення зовнішніх інвесторів варто говорити тоді, коли інвестор бачитиме його дійсну вартість. А вартість цих підприємств дуже висока з огляду на технології та обладнання, яке в них є. Не кажучи про запас інтелектуальної власності!
Цензор поинтересовался, будут ли привлечены антикризисные менеджеры для спасения ЮМЗ.
- Є кілька шляхів - залучати кризових менеджерів, об’єднувати підприємства або під’єднувати до більш успішних. Але тут головне не нашкодити. Зараз ми займаємося виробленням оптимальної схеми виводу з кризи наших збиткових підприємств.
Также был задан вопрос, озабочено ли правительство проблемами завода-гиганта.
- На рівні прем’єра підтримка є. На рівні РНБО розуміння є, і вважаю, що й підтримка є. Якщо взяти інтегрально, космічна галузь прибуткова. Підприємства галузі податків платять у держбюджет в рази більше, ніж отримують замовлень від держави. Ми ставимося із розумінням до цієї ситуації, можливості підприємств космічної галузі завеликі для реальних потреб держави, тому усі підприємства галузі націлені на те, щоб шукати замовлення на зовнішніх ринках. Тобто свою стабільність фінансову і промислову підприємства повинні забезпечити самі. Вони повинні мати необхідний технологічний і науковий потенціал, щоб реалізувати ті завдання, які буде ставити перед ними держава. А держава, якщо вже ставить завдання, повинна їх фінансувати.
Метки: Южмаш