“ЕКОсвідомість ДНІПРА”: активісти підняли екологічну культуру нашого міста на новий рівень

Як і в будь-якому великому місті України в Дніпрі існує стандартний набір екологічних проблем – забрудненість вулиць та водойм, загазованість повітря, зменшення кількість зелених насаджень. Та головною проблемою, напевно, є низький рівень залученості мешканців до створення безпечного екологічного середовища в нашому місті.

Зрозуміло, що екологічні проблеми не вирішуються лише регулярним збором сміття – екологічні зміни необхідно впроваджувати на рівні свідомості мешканців міста. Саме для цього активістками громадського об’єднання «Асамблея культурного обміну України» Ганною Жихаревої-Толстік та Оленою Рожко була розроблена освітня програми “ЕКОсвідомість ДНІПРА”.

2

- Метою нашого проєкту було познайомити містян з практикуючими спеціалістами, стартапами, компаніями, організаціями, що займаються впровадженням екополітики в Україні. Забезпечити містян необхідними знаннями та практичними навичками для розвитку соціальної свідомості та самостійного переходу до екологічних політик та практик, тобто створити консолідований пул змін, - розповідають засновники програми.

o

В рамках освітньої програми були проведені виїзні семінари для екоактивістів, рейди з прибирання сміття на каяках зі студентами, екскурсії в Ботанічному саду для людей похилого віку, висадження дерев в студентському містечку, прибирання сміття на Монастирському острові, міжнародний онлайн «Eco FORUM ZERO WASTE», перший в Дніпрі «ЕКО САМІТ» та «Еко ХАКАТОН».

d

Під час екохакатону відбувся яскравий батл між командами студентів Університету митної справи та фінансів і студентів Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» на тему «ЕКОпроєкт – маємо мотиваційну модель».

- Наші студенти прийняли активну участь в акваплоггінгі та були вражені кількістю сміття, зібраного з річки Дніпро. Для участі в екохакатоні команда студентів УМСФ підготувала цікаві екопроєкти та чекає на їх реалізацію, - розповідає декан факультету економіки, бізнесу та міжнародних відносин Університету митної справи та фінансів Вікторія Даценко.

f j

- Студентська молодь виявилась небайдужою до екологічних проблем нашого міста. До нашої програми приєдналися студенти Університету митної справи та фінансів, НТУ «Дніпровська політехніка», Університету ім. Альфреда Нобеля, - каже Ганна Жихарева-Толстік.

Освітня програма «ЕКОсвідомість Дніпра” проводилася громадським об’єднанням “Асамблея культурного обміну України” за підтримки Дніпровської міської ради, Департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради, та освітньої платформи з урбаністики Terrain vague.

r

Реалізація проєкту “ЕКОсвідомість ДНІПРА” тривала майже рік та обов’язково матиме продовження – в серії нових екофорумів, екскурсій, семінарів та "сміттєвих" рейдів.

Наталія КОДАЦЬКА.

Метки: экология