“Экипажи в лохмотьях, кони забитые”: в 1885 году наши предки уже были недовольны “маршрутками”

Много лет назад жители Екатеринослава точно так же были недовольны городским транспортом, как мы сегодня. Это следует из старинных газет. В группе «Музей історії Дніпра» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

- В. Машуков згадував, що в 1886 році у Катеринославі найбільш популярним транспортом були парокінні візники. При цьому "вигляд однокінних екіпажів був настільки непривабливим, що їздити на них вважалося незручним для маломальськи пристойної людини, та й нараховувалось їх тільки одиниці". У той же час, до запуску трамваю, містом ходили ще парокінні "лінійки", "з місцями сидіння влаштованими уздовж лінійки, так що пасажири сідали спинами один до одного, а над лінійкою був плаский дах у вигляді стелі". Вони курсували від вокзалу по Катеринославського проспекту до Міської управи (поруч із суч. Катеринославським бульваром). Поїздка коштувала 10 копійок з людини. Власне, електричний трамвай, вирішено було робити через те, що Соборна гора була надто крутою для підйому.

104490055_267915871299915_7193464158887202524_n

В газете "Степь" за 1885 год писали "экипажи в лохмотьях, лошади забиты и измученные".

экипаж

-Окрім того, якщо вже і сідаєш на якусь з виду кращу лінійку, то, не виключаючи того, що по годині доводиться чекати якоїсь черги, іще наслухаєшся досхочу різної майданної лайки, яка на стоянках лінійок стала відверто розмовною мовою.
Такий стан справ автори статті пов'язували із тим, що міська Дума на той час ставилася до громадського транспорту не як до справи місцевої влади, а як до "приватного промислу". "Надаючи ж цій справі штучного характеру вільного ремесла і допускаючи майстрування екіпажів кожному зустрічному й поперічному..."
(Док. № 37. Из сообщения газеты "Степь" о неудовлетворительном состоянии внутригородского транспорта // днепропетровску 200 лет. 1776-1976: сборник документов и материалов. - К.: "Наукова думка", 1976. - С. 51-52).

Как писал "Днепр вечерний", Днепровский трамвай празднует в эти день рожденья.

 

Метки: Екатеринослав, общественный транспорт