“ДВ” розповіли як створювалася легендарна дніпропетровська школа міліції

У березні 1966 року у Дніпропетровську було створено середню спеціальну школу міліції. Вона випускала найкращих фахівців країни. Потім легендарна школа міліції перетворилась у юридичний інститут, а згодом у нинішній університет внутрішніх справ.

 

I

Про те, як створювалася дніпропетровська школа міліції «Днепру вечернему» розповів музейний доглядач Дніпропетровського університету внутрішніх справ Сергій Драбан.

 

IMG_00
– 16 березня день народження Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. Його початком стала середня спеціальна школа міліції, яку створили після сумнозвісних криворізьких подій 1963 року, коли внаслідок народних хвилювань загинуло кілька людей. Школа міліції давала можливість мати мобільний резерв міліції у 500 осіб для вирішення оперативних завдань. Спочатку вона розміщувалась на проспекті Правди, потім на вулиці Артема. Школа міліції випустила близько дев'яти тисяч міліціонерів. Підготовка наших курсантів була однією з найкращих у країні. У 1997 році школу міліції було реорганізовано спочатку у юридичний інститут, а згодом в університет внутрішніх справ, - каже Сергій Драбан.

 

 

IMG_005
Він також розповів, що з 1997 року новий виш розташовується у знаменитих казармах, побудованих на початку минулого століття за проектом відомого архітектора Дмитра Скоробогатого.

Метки: Дніпропетровсьский університет внутрішніх справ