“ДВ” нагадали як працювали перші пожежники Катеринославу-Дніпропетровську

Перша пожежна команда з'явилася у Катеринославі майже 180 років тому. Спочатку пожежні дружини були нечисленні, а основним засобом пересування для вогнеборців служили коні.

 

 

IMG_0043зз

Через десятиліття вже в Дніпропетровську підрозділи вогнеборців посилилися технікою. Зокрема, появилася газодимозахисна служба.
Про те як працювали перші пожежники Катеринославу-Дніпропетровську «Днепру вечернему» розповіла співробітниця выставки пожарно-техничної служби.

 

IMG

 
– Перша пожежна команда з'явилася в Катеринославі у 1846 році. Команда була нечисленна. Починалося з однієї брички. Потім пожежна дружина налічувала аж 33 вогнеборці. На одному з фото 1930-х видно, як у Дніпропетровську проводила навчання газодимозахисна служба. До речі, вважав, що перші пожежники обов'язково носили бороди. Казали, що борода захищала від диму. Хоча дехто стверджував, що пожежникам просто ніколи було голитися. Ну а з появою газодимозахисної служби довелося з бородами розлучитися. Адже натягувати на бороду протигаз стало проблематично, – розповіла співробітниця виставки.

 

Метки: Перші пожежники