7 грудня відзначають Всесвітній день української хустки. Це свято впроваджене з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
В рамках відзначення свята традиційно проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою», для дівчат та жінок влаштуються майстер-класи та навчання, як правильно в'язати хустку.
Взяти участь у флешмобі пропонують і свідомим дніпрянкам.
До участі запрошує арт-директор «Будинку мистецтв» Валентина Слобода.
Для цього треба лише зробити фото в українській хустці та викласти його у Фейсбуці з хештегом #День_української_хустки_Дніпро_2021
-Шановні друзі!
Ми - громадяни України і тому дуже важливо знати історію своєї країни, розвивати культуру, вивчати і підтримувати народні звичаї, любити свої традиції.
Історична доля нашого народу, його культура і традиції яскраво втілені в українському народному костюмі. Однією з невід’ємних частин українського костюму є хустка – елемент, без якого в минулому не обходилась жодна українська жінка. У 19-му та на початку 20-го століть хустки носили всі українки — маленькі дівчатка, юнки, заміжні жінки, які після одруження вже не носили вінки і не ходили (як колись говорили) простоволосими. Хустка і в XXI столітті залишається елементом уже сучасного жіночого костюма, який надає вбранню особливого колориту.
З ініціативи групи жінок з Вінничини від 2019 року 7 грудня відзначається День української хустки. В минулому, 2020 році, Дніпро приєднався до відзначення цього свята, провівши фотофлешмоб «ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ.ДНІПРО» (ініціатор Валентина Слобода). В соціальних мережах з'явились десятки фотографій жінок Дніпра різного віку і різних професій в хустках. Тож пропоную: підтримати традицію і провести ФОТОФЛЕШМОБ з хештегом #День_української_хустки_Дніпро_2021 і цьогоріч. Щиро вірю, що проведення такої патріотичної акції сприятиме збереженню та відродженню українських традицій, поглибленню власної ідентичності, збагаченню духовної скарбниці Дніпра як культурної столиці.
З метою відзначення Всесвітнього дня української хустки ЗАПРОШУЮ ДОЛУЧИТИСЬ усіх бажаючих до нашого флешмобу. ПРОШУ фотографуватись і виставляти фото з українськими хустинами на своїх сторінках у соціальних мережах з хештегом #День_української_хустки_Дніпро_2021
Тож нехай хустка, як оберіг і дорогоцінний спадок, сприяє збереженню традицій наших пращурів, бо, як відомо,без минулого немає майбутнього! – пропонує Валентина Слобода.
До флешмобу вже долучилося чимало чарівних дніпрянок. Зокрема, головний редактор «Дніпра вечірнього»
Ірина Авраменко.
-7 грудня - День української хустки.
Пані Валентина Слобода - відома хранителька української культури в Дніпрі - звернулася з пропозицією підтримати фотофлешмоб на честь свята.
Охоче приєднуюсь. Хоча мій шлях до Хустки був непростий.
В Каракалпакії, де я провела дитинство, майже усі жінки покривали голови хустками. Як так можна, ще маленькою обурювалася я, це ж нецікаво? А як же зачіски? А капелюшки?
Але з телевізора натякали, що це неабиякий прогрес. Нам показували фільм "Хамза", в якому відчайдушні дівчата боролися за те, щоб зняти паранджу. Ми з подружками зробили навіть "театр" по фільму. Одягали на голову сірі пухові хустини, якими грілися всі радянські жінки, і зривали "паранджу" на очах у нечисленних глядачів - братиків та сестричок.
- Айгуль, ми маємо це зробити!
- Так, ми це зробимо, Гульнара!!!
"Паранджі" стрімко летіли в бік переляканих дітлахів.
Свободааа!
Сьогодні для мене хустка - улюблений аксесуар. Це не про підкорення. Це про красу і любов до Країни.
Робити нову фотку зараз немає натхнення - зима, зміни...
Але в архіві в мене є яскраві фото з легендарних місць.
Мені здається, Україна мені пасує.
Сподіваюсь, - я їй, - написала на своїй сторінці Ірина Авраменко, залишивши гарні фото.
Приєднуйтесь, дівчата!
Метки: «День української хустки»