Дніпряни працюють над унікальним мультфільмом для українських планетаріїв

Дніпровські фахівці працюють над створенням унікального мультфільму для українських планетаріїв. Цікавий мультик буде мати назву «Лео».

ГЛАВН

«ЛЕО» - це грантовий проект від Українського культурного фонду, мета якого – створення унікального в Україні модульного сферичного мультфільму для планетаріїв України.
Подробиці про унікальний проект нам розповіла його співавторка – дніпрянка Анастасія Паламарчук (Anastasiia Palamarchuk).

98330219_1111646402544876_2770227410266750976_o

- «ЛЕО» — це сферичний науково-фантастичний модульний фільм з елементами імітованої інтерактивності для сімейного або шкільного перегляду, - поділилася Анастасія. - Сферичний — означає, що фільм призначено для перегляду на напівсферичному екрані (тобто у планетарії або сферичному кінотеатрі). Науково-фантастичним ми назвали фільм тому, що попри деякі фантастичні припущення, він ґрунтується на сучасних наукових даних. Модульний — це фільм, що складається із невеликих історій-модулів, що дає змогу будувати сеанс у планетарії, гнучко реагуючи на потреби глядача. Імітована інтерактивність у фільмі — це художній прийом, який дозволяє привернути увагу глядача, спонукаючи його до певних дій (у нашому випадку — відповідей на питання та розв'язання нескладних завдань).

«ЛЕО» - це чи не єдиний на даний час проект дитячого сферичного фільму, в якому будуть згадані українські вчені, космонавти, українські досягнення в космічній сфері. Наприклад, головний герой фільму – космічний корабель ЛЕО названий на честь Леоніда Каденюка – першого космонавта незалежної України.
Команда проекту – це переважно дніпровські фахівці з різних сфер, керівник проекту Євгенія Ленда.
-Проект «ЛЕО» сприяє формуванню в Україні спільних цінностей громадянського суспільства та, серед іншого, покликаний підвищувати авторитет України як космічної держави в очах глядачів, що буде сприяти формуванню відповідних цінностей в суспільстві: поваги до рідного краю та його досягнень, - зазначають його автори. - Проект «ЛЕО» забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на території України. Ми приділяємо багато уваги розвитку української мови й, зокрема, використанню її в планетарському середовищі та українській астрономічній спільноті. «ЛЕО» - другий відомий нам сферичний фільм в історії, що створюється українською мовою з самого початку (першим був «Чумацькі зорі» нашого виробництва 2018 року).

Цікавий сюжет і інтерактивність фільму сприятимуть зануренню глядача не тільки в сюжет, а й в україномовне середовище. Завдяки інтеракції глядача з героями фільму (відповіді на питання) розвиватимуться комунікаційні навички - аудіювання та швидке реагування на запитання.Під час проекту було створено навчально-розважальні супровідні матеріали українською мовою, що закріплюють астрономічні знання, здобуті під час перегляду фільму й можуть бути використані під час шкільних або самостійних занять. Супровідні матеріали розроблені для закріплення низки знань, умінь і навичок учнів 4 класу за програмою «Природознавство навчальна програма для загальноосвітніх навчальних закладів 1-4 класи».
Для кожного з модулів існує перелік навчального навантаження, що розробляється у відповідності до вищезазначеної навчальної програми.
Супровідні матеріали, що розроблені в рамках проекту вже розповсюджуються серед вчителів, викладачів астрономічних гуртків та батьків дітей цільової аудиторії.
Україномовна версія фільму буде розповсюджуватись за спеціальною ліцензією на безоплатній основі, сприяючі збільшенню кількості україномовних сеансів в планетаріях країни.

Метки: мульт, українські планетарії