Середа, 17 липня 2024 року

Дніпропетровщина на другому місці в Україні за кількістю скарг пацієнтів на медзаклади: хто лідери антирейтингу

З початку року мешканці Дніпропетровської області подали 94 скарги щодо порушення їхніх прав у 42 лікарнях. За цим показником наша область посідає друге місце в Україні. Таку інформацію повідомила заступниця директора Східного міжрегіонального департаменту НСЗУ Наталія Шуліка.
Найчастіше пацієнти Дніпропетровщини скаржаться на вимагання коштів за надання медичних послуг. Таких скарг НСЗУ отримала 41. 36 звернень надійшло на відмову у наданні послуг, передбачених Програмою медичних гарантій. Серед іншого, люди також скаржаться на неякісні послуги, аб0о послуги, надані не в повному обсязі.
Також відомі і лідери антирейтингу - найбільше скарг надійшло на адресу КНП «Міська клінічна лікарня №6» Дніпровської міської ради: 11 звернень. На КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №4» Криворізької міської ради поскаржились 8 разів. 7 скарг до НСЗУ подали на КНП "Криворізька міська лікарня №3" Криворізької міської ради.
Як приклад в НСЗУ розповіли випадок з чоловіком, якого з діагнозом обширний інфаркт доставили до Дніпропетровського обласного центру діагностики та лікування. З першого дня дружина чоловіка купувала ліки і все для догляду за хворим. Після розгляду скарги всі кошти за лікарські засоби та витратні матеріали були повернені у розмірі 21 500 грн.

В НСЗУ пояснили, як правильно подати скаргу.
Як діяти пацієнтам у разі порушення прав?
1.Звернутися зі скаргою до головного лікаря.
2.Якщо головний лікар не вирішує проблему — звернутися зі скаргою до місцевого департаменту охорони здоровʼя.
3.Залишити скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ в розділі “Громадянам”: https://cutt.ly/hewPO7gU.

Також залишити скаргу можна у декілька способів:
— За безкоштовним номером контакт-центру 16-77. Оператор гарячої лінії зафіксує скаргу та допоможе оформити звернення.
— Надіслати офіційний лист на електронну пошту: info@nszu.gov.ua.
— Надіслати лист на поштову адресу НСЗУ: проспект Степана Бандери, 19, м. Київ, 04073.
— Написати звернення на особистому прийомі громадян.

Що варто вказати в скарзі?
1.Зазначте прізвище, ім’я та по батькові пацієнта, дату народження.
2.Зазначте дату події, викладеної у скарзі.
3.Правильно вкажіть назву лікарні.
4.Напишіть посаду, прізвище, ім’я та по-батькові особи, яка вимагала оплату за медичні послуги, ліки чи інші матеріали чи відмовлялася надати послугу.
5.Детально опишіть ситуацію, яка з Вами сталася.
6.За можливості зазначте суму коштів, яку вам довелось витратити, або яку з вас вимагали. За наявності додайте копії чеків на ліки чи медичні послуги.
7.Вкажіть свої контакти, які допоможуть з вами зв’язатися: номер мобільного чи стаціонарного телефону, електронну адресу, поштову адресу.
Аби скарга мала позитивний результат — важливо надати якомога більше фактів та доказів вимагання коштів (чеки, фото чи відео, імена медпрацівників, які вимагали кошти). Це допоможе встановити факт вимагання та повернути пацієнту кошти.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.