Дніпро відзначає 74-ту річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня у Дніпрі вшановують ветеранів і згадують полеглих у Другій світовій війні. Зранку біля монумента «Вічна Слава» зібралися учасники бойових дій тих часів, дніпряни та офіційні особи. Квіти покладали також до пам’ятника воїнам 152-ї стрілецької дивізії. Міський голова Дніпра Борис Філатов підкреслив: дощова погода не вплинула на заплановані офіційні заходи.

_MG_3369.CR2

«Сьогодні хоч і дощовий, але світлий і святковий день. Хочу сказати слова вдячності тим людям, котрі позбавили нас від коричневої чуми ХХ століття. Вітаю також усіх наших земляків. Для мене, як людини, в якої з тієї війни не повернувся дід, це – святий день. Він не підпадає під жодну ревізію та переосмислення. Хочеться, щоб день минув без провокацій і монополізації під партійними прапорами. Міська рада ухвалювала рішення, що у державні свята на масових заходах не можна використовувати політичні символи. Однак деякі це рішення ігнорують. Це на їхній совісті», – зазначив Борис Філатов.

_MG_3360.CR2

За останній рік у Дніпрі з життя пішли 137 воїнів Другої світової. Нині у місті мешкають 448 безпосередніх учасників тієї війни. Традиційно у цей день вони зустрічаються, згадують і розповідають молодшим поколінням про воєнні події. Олексій Лукашов у 1942 році чотирнадцятирічним юнаком працював шофером на одному з підприємств. На фронт він возив протитанкові суміші. Чоловік досі пам’ятає дороги, якими їздив уночі та в люті морози. Після Другої світової він пов’язав життя з армією та став військовим льотчиком.

«У мене дуже багато спогадів. Та я й зараз слідкую за подіями у сучасній Україні», – сказав Олексій Лукашов.
Зазначимо, що турбота та підтримка ветеранів залишається для міста пріоритетом. Так, до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні нашим визволителям виплачують матеріальну допомогу на загальну суму 1 млн 120 тис. грн.

Крім того, в рамках муніципальної програми захисники одержують виплати до низки пам’ятних дат. Зокрема, допомогу учасникам Другої світової заплановано надати до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні та до Дня визволення Дніпра й області від фашистських загарбників.

Загалом місто допомагає ветеранам Другої світової, воїнам-інтернаціоналістам і сучасним захисникам рідної землі з лікуванням і оздоровленням, оплатою комунальних послуг, одержанням технічних засобів реабілітації і побутовими справами. Підтримку мають також ті, хто присвятив життя роботі на благо міста й країни.

_MG_3410.CR2 _MG_3421.CR2 _MG_3462.CR2 _MG_3547.CR2