Дніпро – лідер за розміром допомоги постраждалим від ракетних ударів. З початку вторгнення рф місто виплатило майже 103 млн грн компенсації

Дніпровська міська рада однією з перших в Україні заснувала програму, аби виплачувати містянам компенсацію за зруйноване від воєнних дій росії житло. З початку повномасштабного вторгнення рф до України наше місто за дорученням мера Дніпра Бориса Філатова виплатило майже 103 мільйони гривень містянам. Компенсація становить до 1 млн грн, і таким чином наше місто є лідером за розміром допомоги серед інших міст України.

 

Алла Хоменко досі оговтується після ракетного удару, який стався 14 січня 2023 року. Тоді росія поцілила у багатоквартирний будинок по вул. Набережна Перемоги,118. Її квартира розташована через кілька підʼїздів від епіцентру ракетного удару. В той роковий день вона була з родиною вдома.

 

«Ми читали книгу, вихідний день, все було спокійно. Аж раптом різкий удар. Все сталось дуже швидко, вилетіли вікна, двері. Потім я побачила, що взагалі немає підʼїзду в цьому будинку. Був шок, паніка, було дуже страшно, все було в диму. Перші слова мої були - «Слава Богу, що ми живі». Ми й досі оговтуємось від цієї трагедії. А щодо нашого житла, то в нас окрім вибитих вікон та дверей - зламаний телевізор, газова плита, витяжка. Також на стінах була кіптява - ми робили косметичний ремонт. Щодня квартиру вимивали, бо був дуже сильний запах горілого. Щодо допомоги, то ми дуже вдячні Борису Альбертовичу, він обіцяв, що нам швидко замінять вікна та двері - так і сталось. Все зроблено. Також ми просили у нього замінити пошкоджений світлофор - теж все зробили якісно. А щодо виплат, то місто нам все виплатило. Дуже швидка реакція, а головне, що є підтримка людей. Ми дуже вдячні», - коментує мешканка 118 будинку по вул. Набережна Перемоги Алла Хоменко.

 

На сьогодні питання виплати матеріальної допомоги жителям 118 будинку, закрите на 96%, каже начальниця управління соціального захисту департаменту соціальної політики Ірина Максименко. Через те, що цей випадок є неординарним, Дніпро першим прийняв рішення виплачувати до 1 мільйону гривень мешканцям, чиї квартири були повністю знищені. А це - 63 квартири, з яких мешканці 61 вже отримали гроші. Мешканці інших двох квартир отримають кошти після того, як вирішаться всі юридичні моменти. Крім цього, місто виплачує всім дніпрянам, в яких 14 січня 2023 року була пошкоджена оселя, але залишилась придатною для проживання.

o_1h5kgl81pud8iaf1dklsrsbjb91оооооо

На сьогодні за такою допомогою звернулось 328 осіб. З них:

- 122 особи отримали матеріальну допомогу на загальну суму 63 419 771 грн;

- 68 невдовзі отримають матеріальну допомогу на загальну суму 2 216 458 грн.

 

Ще у 62 осіб розглядають пакети документів, а 76 - збирають цей пакет, аби найближчим часом подати документи на допомогу.

 

Крім цього, до допомоги долучилась і Дніпропетровська ОВА, яка надала міськраді субвенцію у розмірі 97 млн грн. А завдяки підтримці українців, Monobank зібрав понад 103 млн грн. Банк офіційно оголосив про кооперацію з БФ Kiddo у питанні розподілення цих коштів між постраждалими від ракетного обстрілу 14 січня 2023 року. Після чого вони також відкрили свій збір на сайті. Міська влада тісно співпрацює з БФ Kiddo. Фонд моніторить процес надання допомоги від міськради та обладміністрації та оперативно підключається до надання допомоги в межах своїх повноважень.

 

«Міська влада з перших хвилин допомагає постраждалим від ракетної атаки російської федерації по 118 будинку. Окрім допомоги у ремонті будинку, ми надавали матеріальну допомогу на поховання, на лікування. Також допомагали мешканцям у відновленні документів та в інших юридичних питаннях. І, звичайно, виплачуємо матеріальну допомогу на відновлення пошкодженого або зруйнованого житла. До страшної трагедії на ж/м Перемога ми вже мали досвід ракетних обстрілів, і місто вже до цього мало алгоритм, як діяти та як допомагати дніпрянам. В цілому з 24 лютого 2022 року у Дніпрі за матеріальною допомогою на відновлення житла звернулось 709 осіб. З них на сьогодні 315 містян вже отримали матеріальну допомогу на загальну суму 102 971 964 грн. Ще 106 осіб невдовзі отримають 6 299 738 грн. 160 мешканців міста надали пакети документів, які наразі розглядаються. А 128 осіб збирають пакети документів», - зазначила Ірина Максименко.

 

Паралельно з цим Дніпро допомагає іншим містам налагодити процес виплати матеріальної допомоги мешканцям, чиє житло постраждало від дій росії. На сьогодні досвід Дніпровської міської ради переймають і інші міста України та запроваджують таку допомогу у своїх громадах. Запоріжжя, Кривий Ріг, Кам‘янське та інші українські міста вже звертались до департаменту соціально політики Дніпра за консультацією, аби дізнатись, як у нас в місті налагоджений процес виплати матеріальної допомоги містянам, чиє житло постраждало від ракетного удару. Дніпро залюбки надає роз'яснення усім.

 

За більш детальною консультацією, аби дізнатись, як подати документи на матеріальну допомогу, можна звернутись за телефонами: 068-913-46-88, 095-415-18-54, 093-109-19-96.

Метки: Борис Филатов, Дніпровська міська рада, програма виплат компенсацій