Дніпро квітучий: вихованці гуртка «Юні екологи» показали, як висаджувати плодові дерева

У Дніпрі на території комунального позашкільного навчального закладу «Станція юних натуралістів» ДМР вихованці гуртка "Юні екологи" провели майстер-клас з висадки плодових дерев. Таким чином діти долучилися до міської комплексної програми з озеленення міста, яку ініціював міський голова Борис Філатов, та декадника # Дніпро_квітучий.

IMG_9105

"У гуртку разом із дітьми ми досліджуємо навколишнє середовище в нашому селищі та таким чином прищеплюємо їм любов до природи. Наші вихованці навчаються у 8 класі та вже понад 4 роки відвідують позашкільний заклад. Дітям дуже подобається досліджувати рослинний світ, вирощувати та доглядати за різними видами рослин. Ми вирішили долучитися до міської програми озеленення та висадити плодові дерева", - розповіла керівниця гуртка «Юні екологи» Галина Кривошея.

Трохи раніше юні екологи вже висадили близько 10 плодових дерев та кущів, зокрема вишню, горіх, ліщину. Майстер-клас вирішили провести, показавши, як посадити персик.

IMG_9131

"Персик - теплолюбиве дерево, тому його краще саджати там, де багато сонця. Перед посадкою у дерева обрізаємо всі зайві пагони та прибираємо листя, щоб зменшити випаровування води з рослини. Дивимось на коріння, якщо є пошкодження, відрізаємо їх. Лунка для деревця має бути викопана за 3 дні до висадки. Попередньо ми поклали туди порізані каштани в якості добрива. Потім заливаємо в лунку води та робимо мул, туди вміщуємо саджанець і закопуємо. Після цього стежимо за станом дерева та режимом поливу. Якщо все зробити правильно, то за два роки можна отримати перші плоди", - детально розказала вихованка гуртку Єва Родителева.

IMG_9170

Чотирнадцятирічна Валерія Павлова вже більше 5 років відвідує гурток "Юні екологи". Дівчина захоплюється вирощуванням різних видів рослин. Каже, на її рахунку вже більше 5 -ти самостійно висаджених дерев та безліч квітів. Участь в озелененні міста вважає маленьким внеском у покращення екологічного стану планети.
"На жаль, дорослі не дуже піклувалися про екологічний стан планети, тож ми, як наступне покоління, маємо краще дбати про це. А висаджування дерев - це найменше, що ми поки можемо зробити", - поділилася думками дівчина.

IMG_9094 IMG_9096 IMG_9099 IMG_9157 IMG_9201
лого-гум

Метки: «Юні екологи»