Днепрянка создаёт витражи и мозаики с образами святых

Загляните в храм в честь иконы Нечаянная радость или в храм Рождества Пресвятой Богородицы, и вы увидите современные витражи. Это работы Инги Касаткиной, днепровской мастерицы-витражистки и мозаистки, руководительницы студии витражей "Брама". Об этом сообщает kustdnipro.com

Инга

- Прекрасні архангели, повністю розробленні та виконані художницею, з'явилися у церкві на вул.Січових Стрільців, 5 в 2018 році. Тут є 4 прямокутних вітражі на вікнах знизу і круглі ікони на куполі храму,- отмечается в сообщении. - Для того, щоб майстерно виконати образи святих, художниці довелося глибоко понуритись у релігійне мистецтво та продумати кожну маленьку деталь кольорової гами, композиції та сенсу своїх вітражів.
- Наприклад, обличчя необхідно було малювати так, щоб вони не відкидали тіні. Вони намальовані фарбою з товченого скла за допомогою пензлика, — розповідає художниця.
Багато вітражів художниці виконані в техніці Тіффані, започаткованої Луїсом Комфортом Тіффані в XIX столітті. Для цього стилю характерні природні орнаменти.
-Це трохи нагадує наш Петриківський розпис. Я надихалася нашими народними художниками, які зображали природу, —додає Інга.
Поєднання кольорів на цих вітражах виглядають дуже ніжно і природньо. Ці символи природи, родючості, процвітання на "дереві життя" Інга створила, щоб поднімати дух містянам, які побачать її мистецтво.
Багато вітражів Інги розташовані в іншому храмі за адресою: Набережна Заводська, 96.
А чи знали ви, що в Дніпрі є дуже тонка сучасна мозаїчна робота, яка зображує архангела Михаїла? Найімовірніше, ні. Справа в тому, що вона розташована на закритій території управління Служби безпеки України.
Зараз художниця розробляє скульптури різної тематики, які прикрасять паркові, ландшафтні та рекреаційні зони.

вит_5 вит_4 вит_2 вит

Инга_4 Инга_3 Инга_2

Метки: витражи, Инга Касаткина