Днепровские студенты отпраздновали День рожденья Гимна Украины (ВИДЕО)

В КУВО «Днепровский педагогический колледж» ДОС» отпраздновали годовщину утверждения музыкальной редакции гимна Украины. В группе «Дніпровський педагогічний коледж» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

-15 січня 1992 року Верховною Радою України було затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький. Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш “Ще не вмерла Україна”, який у майбутньому став національним, а згодом і державним гімном України.
20 жовтня 1862 року шеф жандармів князь Долгоруков дав розпорядження вислати Чубинського “за вредное влияние на умы простолюдинов” на проживання до Архангельської губернії під нагляд поліції.
Вперше вірш П. Чубинського був опублікований у львівському журналі “Мета” (1863, № 4).
Композитор Михайло Вербицький написав музику на слова Павла Чубинського. Надрукований з нотами був у 1865 р.
У 1917—1920 роках “Ще не вмерла Україна” став одним з державних гімнів УНР та ЗУНР.
Закарпатська Україна в 1939 році офіційно задекларувала своїм гімном вірш та музику Павла Чубинського та Михайла Вербицького - “Ще не вмерла Україна”.
6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”, запропонований президентом Леонідом Кучмою.
Студенти педагогічного коледжу як денної, так і заочної форми навчання, викладачі та працівники з радістю відсвяткували річницю музичної ухвали Гімну України та виконали його від щирого серця!

Метки: Гимн Украины