“Пьяные вызовы” должны быть платными: терпение медиков “скорой” лопнуло

Медики боятся ехать на вызовы! Угрозы, избиения членов бригад «скорой» не добавляют привлекательности этой профессии. А отсутствие наказания виновных является весомым аргументом для врачей и фельдшеров, которые остались в профессии, чтобы покинуть "скорую" навсегда. Это в соцсети отметил директор Днепропетровского областного центра экстренной медицины и медицины катастроф Радий Шевченко.

скорая

Приводим его текст полностью (стилистика и орфография сохранены).
Тоді хто рятуватиме?!
Колектив нашого Центру ВКОТРЕ вимагає від Верхорної Ради України якнайшвидшого прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безпеки медичним працівникам та працівникам системи екстреної медичної допомоги, які входять до складу бригади екстреної медичної допомоги під час надання медичної допомоги".
Вчора о 19:42 надійшов виклик з Голубівки до громадянки 46 років: «Підвищення артеріального тиску, головний біль».
Після огляду та обстеження був встановлений попередній діагноз: «Алкогольне сп’яніння» та запропонована госпіталізація, від якої та відмовилась в грубій формі.
О 21:42год.гр. баришня повторно викликала бригаду ЕМД. Привід до виклику той самий. Під час огляду викликаюча, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння , нанесла тілесні ушкодження (вдарила декілька разів кулаком в голову) нашій 24-х річній фельдшерці.
За зверненням виїхала оперативна група працівників Національної поліції. Від постраждалої прийнята заява.
06.02.2020р. о 00:15год. фельдшерка зі скаргами на сильний головний біль, запаморочення, нудоту, багаторазову блювоту була доставлена санітарним автомобілем до приймального відділення Новомосковської ЦРЛ, де була оглянута, обстежена та госпіталізована до хірургічного відділення з діагнозом «ЗЧМТ. СГМ. Гематома лівої скроневої ділянки. Виробнича травма».

Крім того нам необхідне ще й таке законодавче підгрунтя: "Виклик бригади до людини , що знаходиться у стані алкогольного або наркотичного сп`яніння повинен бути платним та коштувати не меньше двох тисяч гривень".
По іншому цю навалу "п`яних викликів" не зупинити.

 

Метки: парамедики, скорая помощь