Днепровская политехника отреагировала на “мовный скандал”: фигурант уволился

В Национальном техническом университете "Днепровская политехника" преподаватель отказался читать лекцию на украинском языке по просьбе одной из студенток. Об этом сообщалось в группе «БАТЬКИ SOS» в Фейсбуке.

Сегодня в группе «НТУ «Дніпровська політехніка» был дан следующий ответ на эту публикацию.

- 5 листопада у мережі з’явилась інформація, що викладачі Дніпровської політехніки нехтують вимогами мовного законодавства і воліють викладати російською мовою. Ці узагальнені звинувачення не мають спільного з дійсністю. Автор інформаційного «вкиду» має порожній акаунт. Одиничний інцидент, на який посилається дописувач, мав місце на початку жовтня. На підставі поданої студенткою скарги в університеті створили комісію, в яку увійшли представники його керівництва та викладачі.

У підсумку фігурант інциденту подав заяву на звільнення, яку задовольнили 23 жовтня. Відповідь на скаргу направлена її подавачу у відповідний до встановленого закону термін.

Нагадуємо, викладачі та студенти НТУ «Дніпровська політехніка» захищали суверенітет України у зоні АТО/ООС і активно займались волонтерством. В університеті працює центр культури української мови ім.Олеся Гончара, часто проводяться зустрічі з письменниками й тематичні заходи. Ми маємо чітку позицію, блискавично зреагували на інцидент і встигли вже закрити справу. Питання, чому про цей епізод згадали через місяць, залишається відкритим.

screen0

Метки: лекция, украинский язык, Университет «Днепровская политехника»