Днепр стал лучшим в Украине по возвращению бездомных к нормальной жизни

Днепр сегодня впереди многих территориальных громад в реформировании социальной сферы. Министерство социальной политики признает ее организацию лучшей в стране по всем направлениям. Одно из них - забота о бездомных. Для людей, которые оказались на улице, это время для адаптации в социуме, обновления разорванных социальных связей. Об этом сообщается на странице министерства в Фейсбуке.

без
Міністерство соціальної політики України

- З минулого року притулок для бездомних у Дніпрі переїхав з тісного й малопристосованого приміщення в окремий будинок на околиці міста загальною площею понад 500 м. кв. Тепер тут може розміститися одночасно 60 осіб – втричі більше, ніж у колишньому приміщенні. Замість одного спільного санвузла з душовою кабіною тепер сім роздільних душових і стільки ж убиралень. Є ізолятор, медичний кабінет, кухня, де увечері роздають гарячі страви, банк уживаного одягу, пральна машина, чого раніше не було.
- Місця перебування безхатьків нам підказують громадські активісти та благодійники, з якими ми тісно співпрацюємо, – розповідає директор відділення міського центру соціальної допомоги Максим Єрьоменко. – За вказаними адресами раз на тиждень, по середах, а не раз на місяць, як було раніше, виїжджає патруль у складі соцпрацівника, фельдшера та дільничного інспектора. Вони проводять бесіди з безпритульними, збирають дані про них, пропонують пережити кризу в нашому відділенні. Якщо людина погоджується з цими умовами, привозимо її сюди, а ні – даємо пам’ятку, де нас можна знайти. Взимку у нас всі місця зайняті. А на вулицях тепер практично немає безпритульних.
Працівники закладу допомагають безпритульним у відновленні документів та отриманні реєстрації місця проживання за юридичною адресою закладу. А також займаються пошуком родичів, працевлаштуванням через центри зайнятості. Вчать навіть розпоряджатися грошима і робити покупки у магазині. Когось влаштовують у гуртожитки, когось – до інтернатних установ системи соціального захисту населення. У центрі можна залишатися до півроку.
У міському центрі соціальної допомоги, до складу якого входить притулок, є також відділення соціально-трудової реабілітації для людей з інвалідністю, де їх навчають шити. Учні відділення за власної ініціативи шиють для мешканців притулку флісові шапки, чоловічу нижню білизну, хустинки, багаторазові маски для обличчя. У майбутньому в притулку з’являться теплиця, спортзал, бібліотека.

Метки: бездомные, министерство социальной политики