Днепр – город парканов: урбанисты против

Установка ограждений на улицах Днепра – нерациональное использование бюджетных средств, к тому же они портят облик города. Такое мнение опубликовано в группе «Urban Dnipro» в Фейсбуке.

-Встановлення парканів на вулицях наших міст — найбезглуздіший спосіб використання бюджетних коштів, - отмечают они.- Одна секція паркану разом із встановленням коштує кілька тисяч гривень, і впродовж останніх трьох років в Дніпрі їх встановили не одну тисячу.

zabor

Паркани затуляють собою вулицю та роблять її схожою на буцегарню. Вони не захищають людей від авто — при наїзді секція відлітає на тротуар та може зачіпити перехожих. Натомість при наявності огородження у водіїв складається помилкове відчуття безпеки, і вони їдуть менш обережно.

zabor_2

Проте з якихось причин профільні спеціалісти часто вважають паркани синонімом слова «безпека». Звичайно, це не так, і в сучасному місті безпека забезпечується інженерними заходами, усуваючи причину небезпеки — надмірну швидкість, а не перекладанням відповідальності на найбільш незахищених користувачів вулиць — пішоходів.

Але є в Дніпрі паркан, який не дратує та не псує собою вулицю. Абсолютно кожен бачив його.

95801027_2976151599130701_2420232982037004288_n

Він невисокий, нейтрального чорного кольору, має мінімум елементів; його форма легка та ненав‘язлива; він не перетягує на себе увагу та візуально не захаращує простір — вулиця та її архітектура чудово проглядаються.

Саме такими повинні бути допоміжні елементи міської інфраструктури: виконувати свою функцію та бути непомітними.

Якби в Дніпрі встановлювали подібні паркани, то нарікань було б значно менше. Проте у нас влаштовують високі та масивні огородження, що псують вулиці та роблять середовище ворожим.

 

Метки: ограждения