Детский сад в Обуховке номинировали на премию ЕС

2 февраля стало известно, что 13 украинских объектов архитектуры номинировали на престижную премию ЕС в области современной архитектуры Mies van der Rohe Award. Один из этих объектов - детсад что находится в пгт. Обуховка Днепропетровской области.

Об этом сообщают Лица 

сад

«Обухівський дитсадок, що був номінований на премію, відкрився у жовтні 2019 року і став першим подібним закладом у селищі. Проект будівлі належить архітекторам Valentirov&Partners Олексію Валентірову та Катерині Криськовій. За проектом, фасад дитсадка виконано з матеріалу, який захищає приміщення від перегріву у літній час. Також утриманню тепла сприяє розташування вікон від підлоги до стелі у південний бік – архітектори пояснюють, що це рішення забезпечує донагрів приміщення в осіннє-зимовий час, а також максимально пов’язує інтер’єр з довкіллям. На даху дитсадка розташовано сонячні панелі, також працює котельня на альтернативному паливі.

сад_т

Також серед українських об’єктів, що номінували на премію, є архітектурні споруди Києва, Львова та Харкова. У столиці, наприклад, номінантами стали Roshen Plaza на Деміївській площі, виставковий павільйон-куб музею Революції Гідності та вело-пішохідний міст над Володимирською гіркою.
Премія Європейського Союзу в галузі сучасної архітектури Mies van der Rohe Award була заснована у 1987 році. Вона визнає і відзначає досягнення в галузі сучасної архітектури. Всього у цьому році номіновані 449 робіт з 279 міст 41 країн світу. На премію в 2019 році номінували сім українських робіт. Зокрема, театр на Подолі і будівлю школи Pechersk School International в Києві». – отмечается в сообщении.

самлдж

Метки: Mies van der Rohe Award, пгт. Обуховка, премия ЕС, современная архитектура