День Соборности: в художественном музее Днепра показали картину, объединяющую Украину

22 января, в День Соборности Украины, в художественном музее Днепра показали картину, которая объединяет украинцев. Это полотно известного живописца Владимира Маковского под названием «Ярмарка».

Здесь можно увидеть украинские традиции и обычаи. Ведь раньше ярмарка была для украинцев наиважнейшим событием и праздником.

Кроме того, картина является интересным этнографическим материалом, который позволяет изучать жизнь украинского народа.

О картине рассказали на фейсбук-странице Дніпропетровський Художній Музей.

141859938_2460704177409352_2382223697982796336_o

- Сьогодні, 22 січня Україна відзначає День Соборності, згадуючи проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Це політична подія. Але протягом всієї історії існували культурні явища, що створювали зв’язки між регіонами і об’єднували українські міста, навіть якщо вони знаходилися на той час в різних державах. Одним з таких явищ були ярмарки, що поширилися на українських землях з 16 століття завдяки тому, що через Україну проходили світові торгові шляхи. Крім того, що на ярмарках продавалися товари різних народів і регіонів, оберталися монети різних держав, укладалися угоди, це було свято спілкування, гарного настрою, гумору і посмішки.
Колоритна українська культура, українська природа завжди цікавили художників. Українські степи надихали на створення величних і романтичних пейзажів, українські традиції і звичаї ставали темою жанрових полотен… У нашому музеї представлена саме така побутово-жанрова робота Володимира Єгоровича Маковського (1846-1920) – «Ярмарок» (1885-1910).
Глядач нібито потрапляє на справжній український ярмарок, учасники якого дуже нагадують гоголівських персонажів.
В картині багато сонця і світла, що природньо для українського степу. Через це нестримне світло художник ніби передає невичерпну сонячну енергію самій події, створює атмосферу свята, радощів, позитиву, емоційного наповнення, невпинного руху.
Крім того, що народне життя захоплює художника яскравістю вражень, картина може стати цікавим етнографічним матеріалом, який дозволяє вивчати життя тогочасного суспільства, - рассказала старший научный сотрудник худмузея Людмила Гайда.

Полный рассказ о картине можно найти здесь.

Художественный музей приглашает всех днепрян и гостей города на экскурсию «Братья Маковские», которая состоится 7 февраля.

 

Метки: День соборности Украины, картина «Ярмарка», Художественный музей