Дело Александра Вилкула передали в суд

Прокуратура Днепропетровской области отправила в суд обвинительный акт в отношении бывшего губернатора Днепропетровщины и бывшего нардепа Александра Вилкула. Его обвиняют в незаконных операциях с землей в 2011-2012 гг в интересах горно-обогатительных комбинатов – злоупотребление властью или служебным положением, что имело тяжелые последствия. (ч.2 ст.364 УК Украины). Об этом сообщает сайт областной прокуратуры.

- Нагадаємо, що протягом 2011-2012 років колишній голова Дніпропетровської ОДА, всупереч положенням Земельного кодексу України надав земельні ділянки сільськогосподарського призначення гірничо-збагачувальним комбінатам, змінивши їх цільове призначення з сільськогосподарських земель на землі промисловості.

Посадовець, достовірно знаючи, що розпорядження землями, які належать на праві приватної (колективної) власності сільськогосподарським підприємствам, не належить до повноважень обласних державних адміністрації, порушив вимоги чинного законодавства, внаслідок чого близько 2000 пайщиків спричинено збитки у вигляді вибуття із їх власності земельних ділянок загальною площею майже 21 га, на суму понад 12 млн грн, а державі, через знищення родючого шару ґрунту при проведенні гірничих робіт підприємством, - на суму майже півмільйона гривень.

Крім того, колишній голова облдержадміністрації також видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності товариства з обмеженою діяльністю «АРТ ЛЕНД», із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості, незважаючи на те, що зміна цільового призначення земельних ділянок з «ріллі» на «інші комерційні потреби» є незаконною. Це призвело до зниження суми втрат сільськогосподарського виробництва, які повинні були бути сплачені підприємством при вилученні вказаних земель Кабінетом Міністрів України для використання у цілях, не пов’язаних із веденням сільського господарства, на суму понад 5 млн грн., - говорится в сообщении.

Напомним, о привлечении Вилкула к ответственности заговорили еще при бывшей власти. Генпрокурор Луценко вносил в ВР представление о снятии с нардепа Вилкула депутатской неприкосновенности.

 

Метки: Александр Вилкул, прокуратура, суд