Что происходит со спутником: КБ “Южное” и ГКАУ раскритиковали вице-премьера Уруского

На днях президент Зеленский дал поручение запустить украинский спутник "Сич" до конца 2021 года. Вице-премьер-министр Украины — министр по вопросам стратегических отраслей промышленности Украины Олег Уруский, как говорится, взял под козырек. И 9 февраля в интервью «Апостроф TV» заявил, что спутник "Сич 2-1"находится в стадии полной готовности.

Сич 2-1

Государственное космическое агентство опубликовало заявление, в котором изложило позицию ГКАУ и КБ "Южного" по вопросу готовности спутника и судьбе пуска. В нем оно раскритиковало вице-премьера.

- Заяви офіційних осіб про події чи роботи, у яких останні не брали участь або інформація про які відсутня, ставлять під загрозу престиж державних органів влади та повертають суспільство у радянський період, коли гасла були важливіші за правду, - в частности говорится в нем.

До полной готовности спутника еще далеко. Необходимо выполнить ряд работ, на которые даже после значительного урезания бюджета, финансирования нет. До декабря прошлого года проект находился в замороженном состоянии.

- ДКА заявляє, що станом на початок грудня 2020 року проект КС ДЗЗ «Січ 2-1» знаходився у замороженому стані, без фінансування та навіть пропозицій до фінансування, без будь-яких домовленостей щодо запуску супутника та його експлуатації на орбіті, - сказано в заявлении.

ГКАУ инициировало включение средств на завершение работ над спутником в Госбюджет-2021. Но, просьба была проигнорирована. Финансирование не выделили.

- Можливість виконати завдання Президента України Володимира Зеленського з’явилась лише після тієї роботи, яку провело керівництво ДКА та КБ «Південне» разом з іншими структурами протягом останніх 2 місяців і продовжує в посиленому темпі досі, - сказано в заявлении.

Более того, вице-премьер Уруский заявил, что ведутся переговоры с компанией SpaceХ о выведении спутника на орбиту. Однако и здесь выясняется, что чиновник не в курсе. Переговоры действительно ведутся, но выяснились технические детали, которые пока делают запуск невозможным.

- У час, коли Віце-прем’єр-міністр – Міністр стратегічних галузей промисловості Олег Уруський заявив про запуск супутника у 2021 році, ДКА та КБ «Південне» отримали інформацію про те, що навантаження на супутник у тій позиції, у якій пропонується його розташувати, буде перевищувати у декілька разів показники, які заявлені у вимогах до експлуатації «Січ 2-1», що, фактично, виведе з ладу супутник, - пояснили специалисты.

- ДКА, КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля, НЦУВКЗ та інші суміжні структури космічної галузі зроблять усе можливе, аби супутник «Січ 2-1» був запущений на орбіту у рік 30-річчя Незалежності України, згідно з поставленим завданням Президента України Володимира Зеленського, - подытожили в ГКАУ.

Метки: ГКАУ, КБ «Южное», спутник "Сич 2-1"