Середа, 17 квітня 2024 року

Чому у Дніпрі проблеми з водою: ДТЕК та ЦЕК виявилися не готовими до блекауту

Голова Штабу оборони Дніпра Геннадій Корбан прокоментував ситуацію, що склалася на дніпровському водоканалі і хто за неї відповідальний. Про це він розповів в інтерв’ю телеканалу ДніпроTV.

корбан

— Через тиждень, що Ви можете сказати про ситуацію із водою у місті? Як оцінюєте роботу водоканалу?

— Водоканал працює з ранку до вечора. Люди там працюють з ранку до вечора, орють, та працюють ремонтні бригади.
Проблема полягає в тому, що багато підвищуючих насосних станцій і просто насосних станцій запитані насамперед від електроенергії, від ТП (трансформаторних підстанцій). І оскільки ДТЕК та ЦЕК не мають графіка аварійного відключення, а також не мають графіків віялових відключень, вони відключають електроенергію, і вузли водоканалу відключаються, причому ми про це дізнаємося постфактум і відповідно вода припиняє йти. Люди страждають. Тому ми з ними виробляємо жорсткі графіки. Ми вимагаємо, щоб критична інфраструктура була запитана по окремих лініях, для того, щоб у людини немає світла, у неї була вода і тепло.

А вода та тепло теж залежать від електроенергії, ми маємо це розуміти. Тому що багато котелень запитано на електриці, теж відключаються дистанційно. Багато хто приходить і відключає вручну.

А найголовніше – це вода та каналізація, бо без цього взагалі життя неможливе, як ми розуміємо. Тому всі насосні станції, як каналізації, так і підвищувальні насосні станції, які ганяють воду, – всі запитані від електроенергії. І ми боремося, у прямому розумінні слова боремося з ДТЕКом, з ЦЕКом для того, щоб досягти чітких, зрозумілих правил та умов роботи в цій ситуації.
Тому я сподіваюся, що ми налагодимо.

Справа в тому, що ці компанії зіткнулися вперше з такою кризою. Якщо місто зі свого боку було готове логістично забезпечити, і ми зараз додатково ставимо генератори на цілу низку підвищильних насосних станцій для того, щоб не залежати від аварійних відключень, то ці компанії, що передають компанії, як ДТЕК, ЦЕК, фактично виявилися не готовими до такої кризи . Вони розгубилися в перші дні і довелося їх, як кажуть, збирати частинами.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.