Чому твориться каламуть навколо сільгоспземель державного інституту

Земельне питання завжди було актуально в Україні. Родючий український чорнозем - ласий шматок для багатьох ділків, у тому числі з «лихих 90-х», які зараз з гордістю називають себе бізнесменами. Звичайно, що ніякі схеми, пов’язані з таким собі «віджимом» землі не можуть бути реалізовані повз довірених людей з лав правоохоронних органів.

Як повідомляє Центр антикорупційних розслідувань, складається враження, що керівництво Дніпропетровської обласної прокуратури в особі головного прокурора Сергія Біжка закриває очі на розкрадання державних земельних активів та їх перебування «під крилом» організованих злочинних угруповань.

За повідомленням розслідувачів-антикорупціонерів мова йде про тісні зв’язки вищеназваного чиновника з «фермером – виробником» Емілем Арутюняном и его компаньоном Ігорем Федотовим. Ці два, з дозволу сказати, персонажа, використовуючи прокурорське прикриття, фактично «віджали державні землі», які належать державному підприємству «Дослідне господарство «Дніпро» державної установи Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України».

Відбувається це на фоні того, що прокурор відкриває кримінальне переслідування колишнього директора підприємства.

Центр антикорупційних розслідувань нагадує, що прокурор Біжко вже «світився» у корупційному скандалі при виконанні волі колишнього голови Дніпропетровської обласної ради Олійника С.В. при спробі спільного віджиму 131 га земель сільгосппризначення на території Криничанського району Дніпропетровської області.