Будівельна готовність 100%: у Глеюватці звели «з нуля» сучасну амбулаторію

У Глеюватці завершили будувати сучасну амбулаторію. У медзакладі облаштували просторі світлі кабінети. Встановили більшу частину меблів та обладнання. Приймати пацієнтів зможуть два сімейних лікаря, розповів перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов.

default

«Наша мета – якісна медицина для всіх мешканців регіону. І у великих містах, і у селах. Досягаємо її розбудовою інфраструктури. Зводимо амбулаторії у кроковій доступності від людей», – зазначив Володимир Орлов.

Медзаклад у Глеюватці звели за сучасними стандартами. «Виросла» капітальна, тепла та енергоощадна будівля. Амбулаторія має кабінет щеплень. Маніпуляційну, яка за потреби може перетворитися на палату денного стаціонару.

18

«Медзаклад обслуговуватиме 3,5 тис людей. Зокрема, це мешканці сіл Глеюватка, Новоіванівка, Красна Балка та Веселий Кут. Але сподіваємося, що пацієнтів буде якомога менше. Завдяки професійним лікарям», – сказав голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Місцевим мешканцям поряд з домом надаватимуть усі послуги «первинки». Можна буде здати аналізи, зробити щеплення, електрокардіограму, поміряти тиск, отримати консультацію лікаря. Під час планових оглядів виміряти вагу та зріст немовляти.

2 (7)

«Амбулаторія з’явилася завдяки обласній та районній адміністраціям. Приємно, що фахівці, які тут працюватимуть, надаватимуть первинну допомогу місцевому населенню. Не треба буде людям далеко їхати, аби здати аналізи», – зазначив народний депутат України Юрій Корявченков.

В окремому крилі – двокімнатна квартира для сімейного лікаря та його родини. Каріна Куц прийматиме пацієнтів. Її чоловік працюватиме водієм медичного транспорту. Двоє їхніх діток ходитимуть до місцевого садочка. Незабаром почнуть обживатися у новому помешканні.

6 (2)

«В амбулаторії облаштовані декілька кабінетів для прийому лікарів. Запрошуватимемо до нас вузькопрофільних спеціалістів. Хірургів, офтальмологів, стоматологів. А ще – терапевтів і педіатрів», – зазначила сімейна лікарка.

Мешканець сусідньої Червоненської громади Володимир Чупилко каже, цікаво та приємно дивитися на нову будівлю амбулаторії.

12 (1)

«Я очолюю ветеранську організацію. Основний контингент – люди, які потребують лікарської підтримки. Тому потрібно розбудовувати медичні заклади. Такі як цей», – вважає Володимир Чупилко.

Розвиток медичної інфраструктури – важлива складова програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво».

Метки: «Велике будівництво», амбулатория