Буде найсучаснішою на увесь старостинський округ: у Хутірському «з нуля» будують амбулаторію

У селі Хутірське Петриківської громади розгорнули власний будівельний майданчик. Зводять амбулаторію для місцевих жителів. Вже готовий фундамент. Ось-ось візьмуться за стіни. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

ава

«Зводимо «з нуля» амбулаторію для понад 3 тис мешканців села Хутірське. Кипить робота й у Миколаївці, Девладовому, Глеюватці, Богданівці, Курилівці», – розповів очільник області Валентин Резніченко.

Будівля розрахована на одного сімейного лікаря. Запроєктовані маніпуляційні, кабінет щеплень, діагностична кімната.

Для батьків із дітьми – окремий вхід. Щоб малеча не контактувала з рештою пацієнтів.

7

«Буде найсучаснішою на увесь старостинський округ. Матиме набір обладнання. Найцінніше з нього – лабораторія й телемедичний комплекс», – впевнений директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Петриківської сільради Сергій Орел.

5

Місцевим не потрібно буде їхати до Петриківки, щоб здати загальний аналіз крові. З’явиться й можливість проконсультуватися онлайн з лікарями усієї області.

Вже залили фундамент, на нього встановлюють бетонні блоки. Наступним кроком зводитимуть стіни будівлі. А ще бетонуватимуть резервуари для питної і технічної води. Рухаються за графіком.

«Всередині буде безбар’єрний простір для людей з інвалідністю. Тактильна плитка, пандуси, зручні широкі коридори та входи до кабінетів», – сказав головний інженер підрядної компанії Кирило Щербина.

Місцевий житель, ветеран праці Іван Рудовол щиро радіє. Каже, після відкриття охоче відвідуватиме медзаклад.

10

«Проходжу, дивлюся на будівництво і аж не віриться самому, що в селі буде такий лікувальний заклад. Школа є, амбулаторія нова буде. Це вже життя», – вважає Іван Рудовол.

Нині до Петриківського Центру первинної медико-санітарної допомоги входить 9 амбулаторій і три фельдшерсько-акушерських пункти.

Медичну інфраструктуру розбудовують й за програмою Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Наприклад, у Дніпрі оновлюють дитячу лікарню №5. А по всій області – приймальні відділення.

15

Метки: амбулатория, село Хутірське