Борис Філатов відкрив нову історичну інсталяцію у Дніпрі

Берегти історію Дніпра та людей, що стали його символами. Цьогоріч у місті сталася без перебільшення історична подія — після тривалих пошуків і археологічних розкопок дослідникам вдалося знайти місце поховання та прах першого почесного громадянина міста Олександра Поля. Його могилу протягом десятиліть вважали втраченою, утім завдяки системній роботі команди науковців і археологів, яких довкола цієї мети об’єднав мер Дніпра Борис Філатов, її вдалося ідентифікувати.

_MG_4023

На місці розкопок також було знайдено уламки чорного лабрадориту, з якого було зроблено хрест на склепі Поля.
«Нам необхідно увічнити пам’ять Олександра Миколайовича Поля. У розробці знаходиться проєкт реконструкції Севастопольського парку. Це буде парк у парку — місце відпочинку і водночас меморіал. Назву парку також буде обіграно», — сказав Борис Філатов.

_MG_4044

До того, як у місті розпочнуть реконструкцію парку та спорудження там пантеону почесних городян, біля пам’ятника Олександру Полю облаштували тимчасову інсталяцію з фрагментом лабрадориту. 27 листопада її відкриття символічно співпало з першою установчою сесією міської ради нового скликання.
Постамент, який виготовили коштом приватних пожертв, зроблено з кортенової сталі - у стилістиці вулиці Короленка.
Фрагмент каменю поміщений в міцний антивандальний скляний куб, товщина скла якого складає 20 мм. Ввечері та вночі інсталяція підсвічуватиметься.

_MG_4138

«Такі ініціативи дуже важливі. Ми повинні знати свою історію, передавати її нашим дітям та онукам. Ми повинні вчитися самі, щоб потім навчати наступні покоління», — переконана дніпрянка Олена, котра однією з перших прийшла роздивитися нове історичне місце.

_MG_4127 _MG_4088_MG_4129

Метки: Борис Филатов, Олександр Поль