Борис Філатов привітав альпіністку Ірину Караган, яка стала першою дніпрянкою та четвертою українкою, котра підкорила Еверест

Ірина Караган має майже 30 років досвіду підкорення гір. Свого першого восьмитисячника, найвищої вершини земної кулі – Евересту, жінка дісталася 23 травня о восьмій ранку та пробула там близько 20 хвилин. Вона стала першою дніпрянкою та четвертою в Україні жінкою, котра підкорила цю висоту. «Коли я піднімалася, для мене було важливо, що я не женуся за рекордами. Що я можу саме займатися спортом», – розповідає пані Ірина. Експедицію, яка тривала загалом 50 днів, вона розпочала у свій день народження.

FE59079A-0878-400F-B6C2-F99DA5D2569C

«Я готувалася рік. Підіймалася на інші вершини. Це була акліматизація, поступовий набір висоти. Я бігала, відвідувала спортзал, гребні тренажери, плавання. Загалом – циклічні тренування. Кожна вершина вимагає своєї підготовки», – розповідає підкорювачка Евересту.

У квітні альпіністка разом із командою прилетіла в Катманду, а потім у маленьке містечко в горах – Лукла. Звідки починається шлях до базового табору, що розташований на висоті 5,3 тис. м. На цій висоті Ірина Караган прожила місяць. За її словами, запорука успіху у такій непростій справі не лише хороша команда, гід та системна підготовка, а й підтримка рідних: «Коли я сказала, що збираюся на Еверест, мене запитали, чи не з’їхала я з глузду. Та ніхто не відраджував. Навіть мама. І це було дуже важливо, що близькі підтримували мене. Це дуже допомагало там, у горах».

9CE18609-2791-4A3F-9AC7-46732D67D513

Наприкінці травня команда відправилися на саму вершину Евересту – долаючи лавини і сильний вітер, швидкість якого сягала 35-40 км/год. Альпіністка зізнається: розуміла всю відповідальність, адже Еверест забрав не одне життя. «Але це було невимовне щастя від того, що я тут – на вершині світу».

Вітаючи пані Ірину з неабияким спортивним досягненням, мер Дніпра Борис Філатов запевнив, що йому відомі всі труднощі, з якими стикаються підкорювачі гір – від складнощів, пов’язаних з пандемією, до суворих погодних умов. Адже у ту пору року

температура на вершині сягає 20°-30° нижче нуля.
«Безумовно, це велике особисте досягнення для кожного альпініста. Та це важливо і для міста – коли дніпрянка вперше підкорила найвищу вершину на планеті. Чудово, що Ірина розуміла – вона уродженка саме нашого славного міста на Дніпрі, а тому взяла із собою на вершину прапор нашої територіальної громади», – сказав Борис Філатов.

Метки: Борис Филатов, Ирина Караган