Субота, 13 квітня 2024 року

Борис Філатов: «Мерія і надалі розвиватиме інклюзивно-ресурсні центри у Дніпрі»

Створення єдиного та комфортного для всіх освітнього простору залишається пріоритетом для Дніпра. Важливою складовою цієї роботи є також створення гідних умов для розвитку дітей, що мають особливі освітні потреби, а також для фахівців, що працюють з ними та їхніми батьками. Нині у Дніпрі на правому і лівому берегах працюють два інклюзивно-ресурсних центри. Їхнє завдання – надати комплексну оцінку розвитку дітям з особливими освітніми потребами, яка стає основою для подальшого інклюзивного навчання. Батьки або законні представники дітей також можуть отримати тут консультації та психологічну допомогу. Будівлю такого центру на лівому березі нещодавно реконструювали та закупили все необхідне устаткування для занять. Дніпрянка Олена Чікаренко, яка дбає про всебічний розвиток сина, таким оновленням задоволена: «Ми чекали цього, записувалися заздалегідь. До цього закладу зручніше дістатися, він доступний. Тут активний молодий персонал. У них нові методики. Ми бачило однозначний розвиток дитини. І покладаємо великі надії».

_MG_3319

Реконструйований Інклюзивно-ресурсний центр № 2 розташований на першому поверсі будівлі за адресою: просп. Слобожанський, 46-А. Колись тут був дитсадок, пізніше – відділ освіти Індустріальної райради.

Після масштабного ремонту тут облаштували окремі кабінети для кожного фахівця – практичних психологів, реабілітологів, логопеда та вчителів-дефектологів. Відремонтували та повністю обладнали вбиральні. Оновили системи вентиляції та опалення. Встановили пожежну сигналізацію та світлозвукове оповіщення. Місто також придбало інтерактивні панелі та підлогу, телевізори, шведську стінку, тренажери, масажне приладдя, сухий басейн, потрібне для занять приладдя. Усі кімнати світлі та яскраві.

_MG_3198

«Тепер тут дуже комфортні умови для дітей. Наше нове обладнання може використовуватися для всіх груп дітей – із затримкою психічного розвитку, гіпердинамічним синдромом, розладами аутичного спектра. За період роботи центру наші фахівці провели понад 1,3 тис. комплексних оцінок і більше ніж 2 тис. корекційно-розвивальних занять. Нині щодня до нас приходять 12-15 дітей», – розповіла директорка Інклюзивно-ресурсного центру № 2 Ольга Іванова.

_MG_3326 2

Мер Дніпра Борис Філатов наголошує: мерія і надалі розвиватиме такі заклади. Нині є плани щодо збільшення їхньої кількості.
«Територіальна громада повинна допомагати всім своїм мешканцям. Ми не можемо лишати без підтримки дітей, які потребують реабілітації. Тому все тут зроблено за високими стандартами. Стосовно цього центру є ще низка питань. Коли у нас з’явиться така можливість – ми вирішуватимемо питання розширення інклюзивно-ресурсного центру і на другий поверх», – сказав Борис Філатов.

_MG_3241 _MG_3274

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.