Четвер, 18 липня 2024 року

Борис Філатов: лише об’єднавши зусилля, можна впоратися з викликами, що диктує реформування медичної галузі

Через реформування медичної галузі в Україні Дніпро має серйозні проблеми з недофінансуванням цієї сфери з державного бюджету. Водночас навіть попри нестачу коштів місто продовжує наводити лад у лікувальних закладах.

_MG_3779.CR2

Так, у міській клінічній лікарні № 1, де надають допомогу дітям з третьої доби народження, триває оновлення. Заклад отримав рідкісне для країни медичне приладдя. Для ендокринологічного відділення придбали систему цілодобового моніторингу рівня глюкози в крові дітей, що хворіють на цукровий діабет. Апарат відстежує зміни без проколювання шкіри, а всі дані заносяться у комп’ютер лікаря. Такі апарати наразі є лише у Дніпрі, Києві та Харкові.
Тутешнє гастроентерологічне відділення отримало прилад для виявлення бактерій, що спричиняють шлунково-кишкові захворювання. У комунальних дитячих лікарнях міста такі апарати відсутні.

_MG_3814.CR2

«Прилади дають можливість швидко та точно обстежувати дітей. Важливо, аби була апаратура для спостереження за хворими і щоб була можливість надавати їм найбільш ефективну допомогу», — переконаний генеральний директор міської клінічної лікарні № 1 Володимир Івашина.

_MG_3802.CR2

Так, нині у лікарні триває і ремонт приміщень, де проводитимуть обстеження. Оновили також меблі. Ліжка, що стояли тут ще з 60-х років минулого століття, тепер замінили на нові ортопедичні. У палатах також поставили нові шафи, тумби, а для найменших пацієнтів — сповивальні столики. Усе — вітчизняного виробництва.
«Ми бачимо зміни, думаю, буде легше проходити лікування. Адже зазвичай це великий стрес — і для батьків, і для дитини», — розповіла мати шестирічного пацієнта пані Вікторія.
Нині ця міська лікарня приймає дітей не лише з лівого берега Дніпра, а й низки районів області. Торік лікування тут пройшли майже 6 тис. пацієнтів.
Крім цього, для міської клінічної лікарні № 1, яка з держбюджету отримала майже 38 млн грн, місто додатково виділило ще понад 11 мільйонів. Ці кошти пішли, зокрема, на заробітні плати працівникам та погашення комунальних платежів.

_MG_3805.CR2

Лікарнею опікуються також приватні спонсори. Борис Філатов зауважує: лише об’єднавши зусилля, можна впоратися з викликами, що диктує реформування галузі.
Водночас медичної субвенції, яку цьогоріч заклав уряд, вистачить лише на один квартал.
«Після того, як мине перший квартал, ми не знаємо, де брати кошти. Нині місто активно співпрацює з головними лікарями, медичною спільнотою. Ми знаходимося у безвихідній ситуації, тож лише комунікація з лікарями дозволить зробити прийнятні варіанти виходу з цієї кризи. Тим паче, що створили її не ми, а центральний уряд», — заявив Борис Філатов під час відвідування міської клінічної лікарні № 1 п’ятнадцятого січня. Він також додав, що практика системних оглядів лікарень у Дніпрі триватиме і надалі.

Метки: Борис Филатов, лікувальні заклади

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.