Борис Філатов і тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін обговорили перспективи розвитку місцевого самоврядування

Міський голова Дніпра Борис Філатов провів відеоконференцію з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін. Сторони обговорили, зокрема, результати місцевих виборів-2020, перебіг реформи децентралізації та епідемічну ситуацію з коронавірусом у різних українських містах.

Під час онлайн-зустрічі також були присутні очільник Миколаєва Олександр Сєнкевич, Кропивницького — Андрій Райкович, Житомира — Сергій Сухомлин і Чернівців — Роман Клічук.

FAFF8F16-0E47-4024-8DB5-15A0E6FF191C

Борис Філатов зазначив, що він разом із колегами з інших українських міст нині працює над створенням Хартії захисту прав місцевого самоврядування. Це документ, що має чітко регламентувати повноваження та фінансові ресурси, котрі мають залишатися на місцях. Також розвитку громад, на думку очільника міста, має сприяти ухвалення Муніципального кодексу.
Водночас місцеве самоврядування в Україні може отримати новий імпульс розвитку завдяки тренінговій підтримці західних партнерів. За словами пані Квін, таке переймання досвіду можливе, утім робочі візити представників американських інституцій плануватимуть, коли це дозволять карантинні умови.

E2EEACC1-BFAA-4DCF-91D6-DCF1CD671220

Метки: Борис Филатов, Крістіна Квін