«Бізнес на крові»: у Дніпрі борються з незаконною торгівлею домашніми тваринами

У Дніпрі рішуче взялися за незаконну торгівлю домашніми тваринами. 17 квітня провели рейд різними точками міста. У спільному заході взяли участь представники координаційної ради зоозахисних організацій при міському голові, інспекції з питань благоустрою, муніципальної варти. Серед локацій перевірок був і зооринок (неподалік автовокзалу). Під час інспекції зафіксовано безліч торгових місць, де продавали кошенят і цуценят в антисанітарних умовах та без відповідних дозвільних документів. А деякі торговці, побачивши інспекційну групу, хутко зникали.

DSC_5652

За словами заступника міського голови Михайла Лисенка, відповідно до правил утримання домашніх тварин та благоустрою міста, торгівля тваринами без відповідних документів, а також «з рук», заборонена.

«На порушників складаються відповідні приписи, а наступного разу, якщо продовжуватимуть незаконну діяльність, отримають адміністративний протокол, який передбачає штрафи від 400 до 1360 грн. Як правило, ситуація виглядає так: коли не усіх тварин продавці можуть продати чи роздати, вони опиняються у сміттєбаках чи зливовій каналізації. Насправді тварини зовсім не потрібні і не цікаві тим «милим» жіночкам, які беруться їх продати чи прилаштувати. Для них це бізнес. Тому жорстко будемо боротися з такою незаконною діяльністю і карати за це», – підкреслив Михайло Лисенко.

DSC_5640

Зі свого боку представниця координаційної ради зоозахисних організацій при міському голові Ірина Комісаренко розповіла: «Це бізнес на крові. Люди спеціально розпліднюють тварин, які не мають племінної цінності, а це заборонено. Потім приносять їх сюди, на зооринок або в інші місця, і продають їх без жодних дозвільних документів, нещеплених. А є й інша ситуація, коли приносять приплід від домашньої, не стерилізованої кішки чи собаки і віддають його «коробочницям», які приймають тварин за гроші. За день, якщо цуценят і кошенят не вдалося прилаштувати, ввечері їх викидають у балки, посадки. Навіть якщо деякі з них і виживають, вони заражені вірусами, які підчепили, оскільки ці клітки, акваріуми не стерилізуються, не кварцуються. Тварини не щеплені, без ветеринарних документів. А без цього передавати, продавати тварин в інші руки заборонено. Тому наша координаційна рада націлена рішуче – не дамо і надалі продовжувати ганебну діяльність».

DSC_5647

Представники координаційної ради зоозахисних організацій при міському голові одноголосно закликали усіх мешканців стерилізувати домашніх тварин.

DSC_5660 DSC_5677

Метки: незаконна торгівля домашніми тваринами