Биологи представили редкие первоцветы Днепропетровщины

Какими цветами богата наша область? Многим нашим землякам об этом ничего неизвестно. Своеобразный ликбез сделали для нас местные биологи, инициировавшие издание полезного и познавательного плаката «Первоцветы Днепропетровщины».
Об этом на своей странице в ФБ сообщил председатель областной организации Украинского общества защиты птиц Петр Чегорка.
«ПЕРВОЦВІТИ ПРИДНІПРОВ’Я» – так називається плакат, до видання якого я теж доклав зусиль. Первоцвітами називають рослини, цвітіння яких приурочене до початку весни. Вони ще мають іншу назву – ефемероїди. Це слово грецького походження і в перекладі означає «швидкоплинний». Ефемероїди готуються до весни ще восени, накопичуючи в своїх підземних частинах запаси поживних речовин, щоб раніше від інших рослин зустріти весну та потішити нас своєю красою. Їм не страшні ані сніг, ані злі морози – до примхливої природи ці ранні квіти чудово пристосувались.
Ранні весняні квіти несуть у собі позитивну енергетику, впливають на душу людини. Вони, як і мистецтво, через позитивні емоції покликані поліпшувати людський характер, виховувати високу духовність. Коли людина дивиться на них, у неї теплішає погляд. Не поспішайте рвати це диво! Збирання первоцвітів дуже шкідливе для природи тим, що не дає можливості рослинам утворити насіння. До того ж ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки, повністю нівечаться рослини. Щорічно жертвами людської жадібності, легкої наживи та безконтрольності стають мільйони первоцвітів. Всі ці рослини занесені до Червоної книги України або охороняються регіонально. Їх продаж та купівля заборонені законом.
Автор фотографій і консультант Вадим Манюк. Фотографії первоцвітів розміщені у порядку, який відповідає календарним строкам початку цвітіння кожної рослини», - прокомментировал событие биолог.
Ранее мы писали о том, что на Днепропетровщине первоцветы расцвели почти на месяц раньше.

плакат

Метки: первоцветы